Ola Podwyszyńska - W roli głównej00:05:14

zwiń opis video pokaż opis video
Utwór „W roli głównej” to wzruszająca ballada, którą Ola Podwyszyńska próbuje nas nakłonić do refleksji nad wielowymiarowym znaczeniem czasu. Minimalizm... piosenka zawdzięcza go przede wszystkim niecodziennemu akompaniamentowi gitary basowej.

"W roli głównej"
muz. Marcin Pendowski/Mateusz Krautwurst
sł. Mateusz Krautwurst

Brzmienie nagrania tworzą:
Marcin Pendowski (bas elektryczny)
Mateusz Krautwurst (instr. klawiszowe/programming/mix)
Robert Szydło (mastering)

Ola Podwyszyńska podbiła serca kadry podczas WAKACJI ARTYSTYCZNYCH swoją interpretacją jazzowego standardu „Autumn Leaves”. Zdobyła „Nagrodę Specjalną” warsztatów w postaci nagrania debiutanckiego singla. Mamy zatem premiera i Ola jest tu „W roli głównej”.

Warto dodać, że to nie jest debiut tej młodej artystki, bo muzyczny projekt edukacyjny #WbrewGrawitacji jest dostępny w Empiku od 6 grudnia 2018 roku, a Ola śpiewa na tej płycie dwa utwory solowo („Morze Możliwości” i „Idź za głosem serca”). Ponadto - w gronie najzdolniejszych uczestników tych warsztatów - zaśpiewała również w tytułowej dla albumu piosence z Basią Kurdej-Szatan, a także wystąpiła w teledysku z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem ("Zaklinam los").

Ola swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jako dziecko. Tę największą pasję rozwijała w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie, gdzie jej głos był przygotowywany do udziału w wydarzeniach artystycznych i konkursach. Mimo problemów z tremą, pokochała scenę i występy na żywo. Została finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Musicalowej ,,Piosenka w meloniku”.

Film znajduje się w katalogu: Wakacje Artystyczne NAGRODA SPECJALNA


Komentarze