Awaryjne otwieranie samochodu - Ford KA - klucz dyskowy. Pickowanie, dekodowanie i patroszenie.00:21:51

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LockTube
Dzisiaj dłuższy nieco materiał - tym razem na warsztacie zamek od Forda KA, o który prosiło parę osób w komentarzach przy okazji filmu z otwierania zamka od Passata B4.

Tak się składa, że parę dni temu kupiłem kilka sztuk zamków samochodowych różnych producentów do testów - między innymi tą fordowską konstrukcję, o której pisaliście.

Do jej spikowania wykorzystałem specjalne narzędzie, które z kolei kupiłem już dawno (w opisie było, że można próbować pickować niektóre zamki od forda i od jaguara - o ile dobrze pamiętam)

Potem rzuciłem okiem na to co kryje w środku - jako, że nie robiłem tego wcześniej to chwilę musiałem pokombinować i nawet mały palnik poszedł w ruch;)

W wielkim skrócie - zamek forda to ciekawa konstrukcja, w której napinający dysk nie jest ani ostatni ani pierwszy - w tym konkretnym zamku były dwa takie (być może w innych jest inaczej? - nie wiem). Poza tym dyski są blisko siebie i dość głęboko - bez odpowiedniego narzędzia trudno było by z nim walczyć finezyjnie.

Jeżeli chcesz zobaczyć testy coraz nowszych i często drogich zabezpieczeń to wspomóż mnie na patronite - mój profil: https://patronite.pl/LockTube

miłego oglądania.

Film znajduje się w katalogu: Awaryjne otwieranie samochodów


więcej

Komentarze