Fragment audiobooka Andrzeja Stasiuka Dziennik pisany później00:01:57

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Jacek_Gdaniec
Andrzej Stasiuk napisał świetną książkę o bałkańskiej wojnie i polskiej żółci.

Aleksander Kaczorowski, Newsweek

Dziennik pisany później to znakomity literacko zapis włóczęgi przez Bałkany, a Andrzej Stasiuk pisze tak, jakby fotografował.

Bartosz Marzec, Rzeczpospolita

W tej niewielkiej książeczce esej podróżny, mocno już wyczerpany i zmęczony, zamienia się w esej religijny, na przemian wściekły i liryczny. Taką podróż warto odbyć.

Justyna Sobolewska, Polityka

Andrzej Stasiuk, wybitny polski pisarz, kosmopolityczny chłopek-roztopek z północno-wschodniego Mazowsza (tak się przedstawia), który na trwałe, w co nie wątpię, wpisał się w dzieje literatury polskiej.

Dariusz Nowacki, Tygodnik Powszechny

Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka zaczyna się znajomo - autor znów oprowadza nas po bezdrożach Albanii, Macedonii, Serbii czy Bośni. Ale tylko po to, by nagle dokonać zaskakującej wolty i rozprawić się z uwierającą go polskością.

Maciej Robert, Życie Warszawy

Andrzeja Stasiuka, barda Europy Środkowo-Wschodniej, kusi przygoda: dzika, nieokiełznana, ryzykowna; przygoda, o którą coraz trudniej w cywilizowanym świecie.

Marcin Wilk, Dziennik Polski

Andrzej Stasiuk zaprasza w hipnotyczną, poetycką podróż przez naszą własną pogardę. Podróżnik, który nie szuka piękna, ale syci swoje oczy brzydotą i obrazami zniszczenia.

Piotr Kofta, Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze