Dyskutujmy z Facebookiem surowymi grzywnami00:12:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wielu działaczy szeroko pojętej prawicy zabrało głos podczas protestu przeciw cenzurze wprowadzonej na Facebooku. Inspiratorem wprowadzenia nowych standardów jest prawdopodobnie Komisja Europejska. Portal Marka Zuckerberga jest jednak prywatnym podmiotem gospodarczym i to właśnie w jego stronę narodowcy kierują całą krytykę.

Przedstawiciel MW powiedział, że Facebook nie chce z nami dyskutować. A ja uważam, że z Facebookiem można dyskutować tylko surowymi grzywnami za łamanie wolności słowa - mówił na wiecu prof. Jerzy Robert Nowak.

W ciągu mijającego roku, kiedy trwały te pierwsze fale, tzw. uchodźców, kiedy zachodnie miasta dosłownie płonęły, kiedy ci tzw. uchodźcy gwałcili, mordowali, plądrowali (...) a wśród zachodnich mediów panowała zmowa milczenia, wówczas jedynym źródłem informacji nt. tamtych wydarzeń były udostępnienia użytkowników Facebooka. Szybko administracja tego portalu się zorientowała (...) i w mgnieniu oka zaczęły znikać wpisy i profile różnych organizacji, a także osób prywatnych - przypomniał Damian Kita z ONR.

Mówi się, że niedługo informacje będą częściej przekazywane za pośrednictwem portali społecznościowych, niż za pośrednictwem tradycyjnych mediów. Dlatego też w sytuacji, gdy koncern nie podlega polskiemu prawu, a powinien, nie może dyktować nam tego, co w Polsce będzie dozwolonym przekazem publicznym, (...) ponieważ jest to typowe zagrożenie suwerenności Polski - przestrzegał Witold Tumanowicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


więcej

Komentarze