IDEALNY KOTLET SCHABOWY/SCHNITZEL / PRAWDZIWY STAROPOLSKI! / Mega Duży !!00:14:57

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: ODDASZFARTUCHA
WESPRZYJ ; https://patronite.pl/Oddaszfartucha-pl?podglad-autora Dla osób o silnych nerwach !

Kotlet schabowy z kością to prawdziwy rarytas ,wcześniej marynowany ,panierowany w domowej bułce i smażony na domowej roboty smalcu .
Uwagi:
W książce księdza Bernarda Sychty Kultura materialna Borów Tucholskich z 1947 r. jest napisane Z mięsa używają Borowiacy najczęściej wieprzowiny. Na Kociewiu uboju świń dokonywano najczęściej z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, z okazji chrzcin i wesel. Wtedy też jadano mięso świeże, np. w postaci karbonady, w pozostałym okresie mięso w postaci solonej czy wędzonej.

Przepis na karbonadę w panierce podaje Andrzej Grzyb w książce Kociewska książka kucharska schab opłukać, odsączyć z wody. Kotlety pokroić w plastry tak, by przy każdym została kostka żebrowa, na brzegach, w kilku miejscach naciąć mięso. Następnie kotlety potłuc tłuczkiem, a nożem uformować w owalny kształt, zwężający się przy kostce. Tak przygotowane mięso osolić, obtoczyć w mące, rozmąconych jajkach i tartej bułce.. kotlety kłaść na rozgrzany tłuszcz, smażyć na rumiano z obu stron.

Film znajduje się w katalogu: Oddaszfartucha


więcej

Komentarze