Dookoła Australii |Etap16| Tasmania od morza aż po szczyt Kręta droga nad urwiskiem |DobrzePojechane00:27:05

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: DobrzePojechane
Dookoła Australii. Tasmania. Hobart. Targ Salamanka. Wyspa Bruny. Kangur albinos. Drabina Jakuba - bardzo kręta droga. Więzienie Port Artur. Najniebezpieczniejsza droga w Australii.

Druga część pobytu na przepięknej wyspie. Rozpoczynamy w Hobart na niezwykłym targu Salamanca, gdzie wpadamy w nietypową pułapkę.
Po uwolnieniu udajemy się na rejs dookoła pobliskiej Wyspy Bruny, gdzie przepływamy pomiędzy skałami pod olbrzymim klifem i obserwujemy Lwy morskie, a później nietypowego kangura albinosa. Stąd mamy już tylko 2200 km do Antarktydy. Brzmi kusząco, ale nie tym razem.
Po powrocie do Hobart wjeżdżamy na Mt. Wellington skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto oraz pobliskie mniejsze wysepki i zatokę.
Następny przystanek to półwysep Tasmana, a tu czeka nas spacer szczytami klifów. Z góry obserwujemy łódkę podobną do tej jaką sami płyneliśmy kilka dni wcześniej. Wrażenie jest niesamowite i w pełni widać rozmiar klifów.
Nieopodal znajduje się jedno z pierwszych osiedli i byłe więzienie w Port Artur. Niesamowite, pełne niezwykłych historii i tajemnic miejsce, którego zwiedzanie jest prawdziwą przyjemnością.
Podróż na północ wzdłuż wybrzeża urozmaicamy sobie wjazdem na najwyższy szczyt Tasmanii Ben Lomond. Droga prowadząca do góry nazywa się Drabiną Jakuba. Jest kręta, nieutwardzona i tylko częściowo zabezpieczona barierką. Adrenalina oraz piękne widoki gwarantowane !


Mamy nadzieję, że nasz film przypadł Ci do gustu i znalazłeś w nim to czego szukałeś: rozrywkę, informacje, przygodę, ciekawostki.

Jeśli Ci się podobało, powiedz innym w komentarzu. Jeśli nie, nam napisz do nas na privie, co wg Ciebie możemy poprawić.

Co dalej?

Subskrypcja pomoże Ci nie przegapić kolejnych programów, podróżować razem z nami i co najważniejsze, dobrze przygotować się do Twojego wyjazdu !! (pamiętaj o dzwoneczku powiadomień!!):
https://www.youtube.com/c/DobrzePojechane?sub_confirmation1

Na naszej stronie internetowej znajdziesz informację o aktualnych wyjazdach z nami oraz wiele innych informacji:
www.dobrzepojechane.pl

Ciekawe zdjęcia i fakty na Instagramie:
https://www.instagram.com/dobrze_pojechane/?hlpl

Zapraszamy też na Facebook po ciekawostki oraz żeby pozostać w szybkim kontakcie ;)
Masz pytania? Pisz śmiało. Pomogliśmy już wielu widzom.
https://www.facebook.com/DobrzePojechane/

Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens i wyciągasz dla Siebie jakąś wartość czas pomyśleć o innych :) Opowiedz o nas Twoim znajomym podczas najbliższego spotkania. Twoja osobista rekomendacja będzie dla nas najlepszą reklamą ;)

Jeśli chcesz pójść o krok dalej i możesz sobie pozwolić na to, żeby wesprzeć nasze działania finansowo zajrzyj na Patronite, gdzie informujemy o najnowszych projektach. Patroni oczywiście nie pozostają bez nagrody ;)
https://patronite.pl/DobrzePojechane

Oczywiście wszelkie formy udostępnień internetowych bardzo mile widziane ! W ten sposób bardzo pomożesz nam w rozwoju kanału i nadal będziemy mogli dostarczać Ci rozrywki i informacji.
Z góry dziękujemy ! :)

#DobrzePojechane #Tasmania #Australia

Komentarze