GORĄCE LATO Z SOFIĄ - oficjalny zwiastun filmu00:01:22

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: KS17
GORĄCE LATO Z SOFIĄ od 21 lutego 2020 w serwisach VOD

Zmysłowa, intymna i pełna wakacyjnej aury opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i pożądaniu, osadzona na skąpanym słońcem Lazurowym Wybrzeżu w Cannes. W rolach głównych występują: popularna modelka, aktorka i projektantka Zahia Dehar, nagrodzony Złotą Palmą Benoît Magimel (Pianistka) i debiutująca na dużym ekranie Mina Farid. Gorące lato z Sofią prezentowane było w prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs festiwalu w Cannes, gdzie zdobyło nagrodę dla Najlepszego Filmu Francuskojęzycznego.

Historia Sofii zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami z życia wcielającej się w jej rolę Zahii Dehar, która przed laty pracowała jako luksusowa escort-girl, stając się przy okazji bohaterką głośnego seks-skandalu z udziałem gwiazd francuskiej piłki nożnej: Karima Benzemy i Francka Ribéryego. Dziś jest zdobywającą uznanie aktorką, porównywaną do Brigitte Bardot, cenioną projektantką bielizny i topową modelką, którą zachwycił się sam Karl Lagerfeld.

Naima (Mina Farid) jest szesnastolatką mieszkającą w Cannes. W wakacje odwiedza ją starsza kuzynka, Sofia (Zahia Dehar) wyzwolona obyczajowo, zniewalająco piękna i pełna powabu kobieta o szczególnie pociągającym sposobie na życie. Razem spędzą gorące lato, którego Naima nigdy nie zapomni.

Film znajduje się w katalogu: Zwiastuny filmów


więcej

Komentarze