Kreta Crete Botanical Park & Gardens of Crete - magiczne piękno natury!00:07:15

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: NoToLecimy
Botanical Park & Gardens Of Crete położony jest we wsi Skordalou, około 20 km od Chanii. Historia parku zaczyna się dość tragicznie. W 2004 roku wichura zerwała linie energetyczną, która wywołała ogromny pożar. Wokół wsi, której ludzie żyli w większości z produkcji oliwy spłonęło sześćdziesiąt tysięcy drzewek oliwnych mających ponad czterysta lat. Wioska została finansowo zrujnowana. Rodzina pomysłodawcy ogrodu straciła olbrzymią ilość drzewek oliwnych i pomarańczowych. Czterech braci nie miało jednak zamiaru się poddawać. Postanowili założyć park edukacyjny i jak widać udało im się tego dokonać :)
Obecnie w ogrodzie znajdziemy ponad 150 gatunków drzew owocowych a także rośliny ozdobne czy zioła. Park jest też schronieniem dla wielu gatunków zwierząt :) Jest to cudowne miejsce na spędzenie całego dnia!
Na koniec wędrówki warto udać się do restauracji oraz po pamiątki do sklepiku :)
P.S Nie zbieramy owoców znajdujących się w ogrodzie. Trzeba uszanować pracę ludzi zajmujących się tym cudownym miejscem. Owoce możemy kupić przy wyjściu w super cenie!

Serdecznie zapraszam do podróży razem z nami :D

Muzyka:
Kevin MacLeod: Clear Air - Somewhere Sunny na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrcUSUAN1100626
Wykonawca: http://incompetech.com/

Film znajduje się w katalogu: Kreta, Grecja


Komentarze