Przepisy prawne, których znajomość uratuje Ci skórę za granicą - absurdy prawne na świecie00:06:48

zwiń opis video pokaż opis video
W tym filmie opowiem wam o kilku przepisach prawnych, które niby są martwe, ale w teorii wciąż obowiązują - mimo, że są przerażające, absurdalne, czy zwyczajnie śmieszne.No, to zaczynamy!
Zacznijmy od USA:
W stanie Vermont, żonata kobieta musi uzyskać pisemną akceptację męża, aby nosić sztuczną szczękę. W Alabamie natomiast, zabronione jest noszenie lodów w rożku w tylnej kieszeni spodni. Minnesota przewiduje natomiast poważne kary dla kobiet, które przebierają się za świętego mikołaja. Panowie z wąsami również powinni uważać, jeśli podróżują po stanie Iowa - jeśli policja dostrzeże wąsatego mężczyznę całującego kobietę, nie zawahają się wlepić mandat.

A co w Kanadzie? Jeśli w splocie nieszczęśliwych wypadków znajdziecie się w więzieniu i kara dobiegnie końca, macie prawo ubiegać się o przyznanie konia, strzelby oraz amunicji. Tak, nie przesłyszeliście się - ten nietypowy zestaw ma Wam pomóc wydostać się z miasta, w którym popełniliście przestępstwa.
A jak możecie trafić do więzienia? Na przykład poprzez uprawianie magii! I nie chodzi tutaj o wskrzeszanie zmarłych czy zamienianie nielubianych ludzi w żaby, bo od czasów inkwizycji wiemy, że takie czary to tylko w grach komputerowych i filmach. Kodeks karny Kanady podaje jasno, jakie czynności są zakazane. Otóż nie wolno: udawać, że rzuca się czary, próbować przewidywać przyszłość,lub próbować odnaleźć zagubione przedmioty lub ludzi przy pomocy nieczystych sił. Co ciekawe, słowa udawać i próbować nie pojawiły się tutaj przypadkowo - jeśli poznaliście arkana sztuki magicznej i posiadacie takie umiejętności, nic wam nie grozi. Prawo ma chronić Kanadyjczyków przed szarlatanami i oszustami.

Jak już jesteśmy przy krajach anglojęzycznych, przejdźmy do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Otóż, jeśli macie szkockie korzenie i przypadkiem niesiecie ze sobą łuk podczas spaceru ulicami miasta York, ostrożnie! Ktoś może spróbować odebrać wam życie i ma do tego prawo.
A jeśli macie ochotę na pogrzeb z honorami, wcale nie musicie przysłużyć się ojczyźnie, wręcz przeciwnie - możecie całe życie spędzić oglądając filmy na naszym kanale. Jest tylko jeden warunek - wasza śmierć musi nastąpić w murach parlamentu brytyjskiego.Warto też wspomnieć, żebyście zostawili swoją zbroję w hotelu - wejście z pełnym ekwipunkiem do parlamentu brytyjskiego jest surowo zabronione.
Na wyspach nie trzeba się mocno wysilać aby zostać oskarżonym o zdradę stanu - wystarczy przykleić znaczek z podobizną królowej Elżbiety II do góry nogami.
Jeśli twój plażing zostanie zakłócony przez wieloryba, który ostatnie tchnienie odda nieopodal twojego kocyka tudzież parawanu, musisz wiedzieć co z nim zrobić - otóż głowę wieloryba musisz oddać królowi, a ogon królowej.

Przenieśmy się teraz do Azji. W Iranie, nie wolno nosić fryzury popularnej wśród rockmanów z lat 80-tych - długich włosów z tyłu i krótkiej grzywki, czy robienia z włosów kolców - może warto przed wycieczką po prostu odwiedzić fryzjera? W Singapurze musicie wymyślić inny sposób na szybkie odświeżenie oddechu - sprzedaż oraz żucie gumy jest tam surowo zabronione!

Ciekawy sposób na walkę z korkami wymyślił rząd Filipin. Przy wypożyczaniu samochodu warto sprawdzić tablice rejestracyjne. Jeśli tablica zaczyna się na 1 lub 2, nie możecie nim jeździć w poniedziałek. 3 i 4 we wtorek, 5-6 w środę, 7-8 w czwartek, 9-0 w piątek. Chyba, że wybieracie się na krótki weekendowy wypad - wtedy nie ma to znaczenia - mogą jeździć wszyscy..

Całowanie się na ulicy może skończyć się pobytem w więzieniu. Pewnie mają tam złote toalety, a z kranu leci wielbłądzie mleko, jednak nikomu nie życzę takich atrakcji - stąd to ostrzeżenie!

#prawo #absurdy #ciekawostki #niewątpliwieciekawe #Top10filmikówWszechczasów #NajpopularniejszeFilmyNaYoutube
#CudaŚwiata #iekawostkiZeŚwiata #niesamowitefakty #jasnastrona

Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik/wideo zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwienia widzom lepszego zrozumienia przedstawianych informacji. W sprawach dot. praw autorskich proszę o kontakt pod adresem: niewatpliwieciekawe@gmail.com

Zobacz także inne moje odcinki:

10 najbardziej unikatowych restauracji i kawiarni na świecie - https://youtu.be/lKt8gk0AzFs

10 interesujących faktów o kawie, o których możesz nie wiedzieć - https://youtu.be/2DgFMSH1Rjw

10 niezwykłych i zaskakujących ras kotów domowych - https://youtu.be/0MslMUUdOj0

Film znajduje się w katalogu: Top 10 wszystkiego - ciekawostki


więcej

Komentarze