Licznik w samochodzie cofnięty o 65. 000 kilometrów. Sprawę wyjaśnia policja.00:04:41

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Aż 65.000 kilometrów zniknęło z licznika jednego z samochodów, który na co dzień poruszał się po drogach Jaworzna.

Cofnięty licznik w czasie rutynowej kontroli wykryli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Sprawa trafi teraz na biurko prokuratora. Czym zagrożone jest cofanie liczników w pojazdach i co na ten temat mówią przepisy, wyjaśnia Jacek Nowicki z Prokuratury Rejonowej w Jaworznie.

Proceder cofania liczników doskonale znany jest wszystkim tym, którzy choć raz musieli kupić samochód z rynku wtórnego. Magiczne 160.000 km wciąż było standardowym przebiegiem nawet kilkunastoletnich pojazdów sprowadzanych do Polski zza zachodniej granicy. Zmienia się jednak świadomość klientów i zmieniają się też przepisy. Co, jeśli nasz licznik po prostu się zepsuje i konieczna będzie jego wymiana? Tę, z pozoru, trudną kwestię wyjaśnia Wiesław Głowacz, diagnosta pojazdowy, a prywatnie pasjonat motoryzacji. 65.000 kilometrów to nieraz nawet kilka dobrych lat ciągłej eksploatacji samochodu. Jaki ma to wpływ na jego stan? Okazuje się, że korekta stanu licznika połączona z zaniedbaniami serwisowymi może mieć opłakane skutki szybciej, niż moglibyśmy się ich spodziewać.

Rutynowe policyjne kontrole związane z legalnością pojazdu i weryfikacją stanu licznika są coraz częstsze. Pojawia się więc światełko nadziei, że stan pojazdów na rynku wtórnym w końcu będzie pokrywał się z ich opisem, zachęcającym do zakupu.
więcej

Komentarze