WRACAMY DO ŻYCIA W CHINACH00:20:12

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: maileninchina
Jeżeli masz takie objawy skontaktuj się telefonicznie ze swoim lekarzem. Jeżeli musisz jechać do lekarza nie jedz transportem publicznym. Patrzcie nie tylko na czubek swojego nosa.
Jak sie chronic?
SIEDZ W DOMU. W Chinach wprowadzono kwarantannę, przez prawie dwa miesiące byliśmy zamknięci w domach. Kwarantanna jest jednym ze sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania sie koronawirusa. Jeżeli możesz to siedź w domu. To nie jest czas na spotkania towarzyskie, wyjazd na narty, na zakupy w galerii czy imprezy. Zamiast zabrac dziecko na plac zabaw, pograj z nim w grę w domu. Zamiast jeść na mieście, jedzcie w domu. Itd
UNIKAJ TŁUMÓW. Na zakupy mogliśmy wychodzić tylko co 4 dni i tylko jedna osoba na mieszkanie. Transport publiczny został zatrzymany. Wszystkie drogi oprócz głównych były zamknięte. Supermarkety nigdy nie zostały zamknięte i w Polsce tez nie powinny być zamknięte (chociaż po tym jak lekkomyślnie podchodzicie do tematu uważam, ze powinni Wam zamknąć supermarkety albo zrobić jedzenie na kartki, bo idąc do supermarketu sami się narażacie na niebezpieczeństwo. W supermarketach tłumy, kolejki na godzinę stania. A pomyśleliście przez chwile, ze tam może być potencjalnie zarażona osoba stojąca obok Ciebie?) zamiast wybierać się do supermarketu pełnego ludzi, lepiej jest wybrać się do osiedlowego, małego sklepiku. Rozumiem, ze niektórzy z Was maja syndrom kuli śnieżnej i jadą na zakupy, bo boja się, ze zabraknie jedzenia, maseczek, tak samo żeli antybakteryjnych, alkoholi itd. Uwaga! Zaskoczę Was! BĘDZIE NOWA DOSTAWA. W Chinach było tak samo,
przez chwile wszystkiego brakowało, bo ludzie zaczęli wykupywać produkty, a sklepy nie były na to przygotowane. Natomiast jest to kwestia tygodnia i nowej dostawy, wszystko znowu będzie dostępne.

DBAJ O HIGIENĘ. Dziwne jest przypominać ludziom o myciu rąk, ale trzeba to robić. Ręce myjemy co chwile, używając cieplej wody i mydła. Nie dotykamy oka, nosa, ust rekoma. Odkazamy telefon, klamki i wszystkiego czego dotykamy. Po dotknięciu np. kartonu mleka tez myjemy ręce.
NIE OBGRYZAMY PAZNOKCI, NIE DLUBIEMY W NOSIE

NOŚ MASKĘ (jeżeli ja posiadasz). Spokojnie będzie niedługo dostawa maseczek do Polski. I tutaj jest straszna gownoburza na temat maseczek. Nosic czy nie nosic? Ja uważam, ze powinno się nosic. W Chinach tez jest nakaz noszenia masek, bez których nigdzie Cię nie wpuszcza. WHO informuje, ze tylko osoby zarażone, osoby, które maja kontakt z osoba zarażona bądź osoby, która kaszla, mają katar powinni nosic maskę. Teraz pytanie do WHO, która podała takie informacje. Skoro okres inkubacji to ok. 14 dni, w tym czasie osoba potencjalnie zarażona może nie mieć świadomości, ze zarażona jest i zaraza inne osoby nie nosi maski, co wtedy? Ja rozumiem, ze jest niedobór masek w Europie i w szpitalach itd, ale z tego co widzę rząd stara się wmawiać, ze maski nic nie dają, wręcz przeciwnie, mogą wywoływać nowe bakterie, ale takie informacje wprowadzają w błąd. Maskę powinna nosic każda osoba, która wychodzi z domu, gdyż nie wie ona czy jest zarażona czy nie jest. Maskę trzeba wymieniać, jeżeli maska wilgotnieje tez jest do wymiany. Jeżeli maskę dotkniemy to ona tez jest do wymiany. Maskę można używać maksymalnie pare godzin. Zakładając/zdejmując maskę trzeba umyć dokładnie ręce. Maska ma jeszcze jedna ukryta funkcje, nosząc maskę nie dotykamy odruchowo nosa czy ust rekoma. Warto tez nosic okulary, nawet zerówki, rękawiczki, najlepiej jednorazowe, jeżeli nosicie zwykle musicie je odkazić. Rękawiczki czy maski wyrzucacie w osobny woreczek, a nie ze wszystkimi śmieciami.
Każdy z nas ma własny rozum i zrobi jak uważa.

Kolejna rzecz, która chciałabym poruszyć to kwestie kościoła.
Do jasnej anielki! myśle, ze niektórzy księża maja ograniczenie umysłowe, sadzać, ze to jest świetny czas na pójście do kościoła na msze. W szczególności, ze to osoby starsze głównie chodzą do kościoła, a są to osoby, które są najbardziej podatne na zarażenie wirusem, to jest tłum ludzi, w jednym miejscu! Nikt nie zakazuje Ci się modlić, możesz to zrobić w domu. Chodzenie w tym okresie w miejsca publiczne jak np. kluby, galerie handlowe czy kościoły jest zwykła głupota.

SOCIAL MEDIA:
Instargram: https://www.instagram.com/chicstey
FB: https://www.facebook.com/mailen.china/
EMAIL/współpraca: maileninchina@gmail.com
Zapytania biznesowe import-eksport: yiwu.exportco@gmail.com
Maya, 25 lat
Studiowałam chiński biznes w języku chińskim w Jinhua.
Prowadzę swoją firmę import-export w Yiwu.
Chcesz zacząć swoją przygodę ze sprowadzaniem towaru z Chin?
yiwu.exportco@gmail.com
Rosie by RYYZN https://soundcloud.com/ryyzn
Creative Commons Attribution 3.0 Unported CC BY 3.0
Bisiesto by Hiracutch https://soundcloud.com/hiracutch
Creative Commons Attribution 3.0 Unported CC BY 3.0
Free Download / Stream: https://bit.ly/bisiesto-hiracutch
Music promoted by Audio Library https://youtu.be/3Lf7LuhwI5o
Free Download / Stream: https://bit.ly/rosie-ryyzn
Music promoted by Audio Library https://youtu.be/gMXyL09HXOc

Komentarze