Korzystanie ze smartfona w nocy może spowodować chwilową ślepotę00:03:35

zwiń opis video pokaż opis video
Koniecznie Zobacz - Kobieta w wieku 24 lat ważyła 300kg teraz wygląda jak gwiazda - https://youtu.be/dUkKaBoeXs0

Miejsce 1 https://www.youtube.com/watch?vSWyeeMzjvIo&listPLmchXQE_b9Ovs-oZyDj-mGtlQP6BpVbUR
Miejsce 2 https://www.youtube.com/watch?veFuyQP2BLn8&listPLmchXQE_b9OvleJMbvE3w5Nx5v1fXPce8

Jakiś czas temu na naszym kanale rozmawialiśmy o przypadku dziewczyny, której telefon wybuchł tuż obok łóżka i w wyniku tego wypadku zmarła. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w kartę sugerowanego wideo. W przypadku jednak jeśli nawet ten argument Cię nie przekona do tego, by w codziennym życiu ostrożnie obchodzić się z urządzeniami emitującymi niebieskie światło, być może zrobią to naukowe fakty odnośnie szkód jakie wyrządza ono w organizmie, wpływa na nasze samopoczucie oraz wygląd.

Dziś przygotowałam dla Państwa film o tym jak ekrany wpływają nasz mózg postarzając go oraz jakie powodują problemy zdrowotne:

Przypadek, który wydarzył się w Chinach zaniepokoił ludzi z całego świata. Wielu z nas już dawno przyzwyczaiło się, by spędzać niemal cały dzień z telefonem zwłaszcza w czasie wolnym i w nocy. Ponadto wiele osób używa telefonów komórkowych leżąc już w łóżku przy wyłączonym świetle. Czy wiesz, że wiesz na przykład o przypadku kiedy używanie telefonu komórkowego przez całą noc spowodowało u pewnej kobiety chwilową ślepotę, która straciła wzrok w lewym oku, ponieważ pękło w nim naczynie krwionośne wypełniając siatkówkę krwią, co spowodowało utratę zdolności widzenia. Według ekspertów przyczyną pęknięcia tego naczynia krwionośnego było napięcie mięśni spowodowane nadmierną ekspozycją na niebieskie światło telefonu komórkowego. W szpitalu stwierdzono u niej makulopatię valsalvy. Według lekarzy pacjentka całą noc grała na swoim telefonie, a kiedy
się obudziła i znów zaczęła używać telefonu po pięciu minutach zauważyła, że nic nie wiedzi na lewe oko. Na jej siatkówce pojawiły się duże krwiaki. W celu uniknięcia powikłań trzeba było działać natychmiast. Na szczęście po zabiegu pacjentka odzyskała wzrok.
Przypadki retinopatii valsalva diagnozuje się na podstawie doniesień pacjentów cierpiących na poważne uszkodzenie oczu, wymioty, ataki astmy, intensywnego kaszlu i innych przypadków, które powodują napięcie mięśniowe w okolicy oczu. Obawy związane z ekspozycją na światło emitowane przez urządzenia elektroniczne pojawiły się już stosunkowo dawno. Między innymi dlatego producenci telefonów komórkowych zaczęli wprowadzać możliwość włączenia w nich trybu nocnego oraz filtrów niebieskiego światła.

Według American Academy of Ophthalmology dolegliwości związane z nadmierną ekspozycją oczu na działanie światła z ekranów takie jak dyskomfort, zmęczenie oczu, suchość oczu, bóle głowy i bezsenność znacznie wzrosły przez ostatnie kilka lat. To dlatego eksperci zalecają korzystanie z komputerów i telefonów zachowując odległość przynajmniej długości ręki. Innym zaleceniem jest częste spuszczanie wzroku z ekranu komputera, najlepiej według zasady 20-20-20. Polega to na robieniu sobie przerw co 20 minut podczas których należy patrzeć przez 20 sekund na najdalszy obiekt.

Ciekawe, prawda? Często korzystacie ze smartfonów? Jest Wam nieodłączny czy raczej staracie się ograniczać czas spędzony przed ekranem?

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++

CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze