Te Problemy Mogą Oznaczać Nierównowagę Hormonalną - Znasz Je?00:04:41

zwiń opis video pokaż opis video
Najlepsze Produkty
Błonnik oczyszczający 1000g - https://sklep.projektnatura24.pl/product/blonnik-oczyszczajacy-1000g/
- 50% Nasiona Chia 1000g - http://bit.ly/2viZ6ET
- 30% Miód wrzosowy z polskich pasiek 220g - http://bit.ly/2DCnmGF
BIO Ocet jabłkowy 300ml - http://bit.ly/2KZVu5w
Erytrol 1kg - http://bit.ly/2Gzb02R
Kawa zielona mielona 1000g - http://bit.ly/2ZFagSu
Chlorek magnezu sześciowodny 1000g - http://bit.ly/2Gpircw
~~ Nasz Nowy Kanał ~~ http://bit.ly/Subskrypcja-Na-ProjektX
ZA WSZYSTKIE SUBY I LAJKI DZIĘKUJEMY

10 Szalonych Praw Które Istnieją Tylko W KOREI PÓŁNOCNEJ - https://www.youtube.com/watch?v6avUcsCd8ic&t
10 RZECZY KTÓRE DZIEJĄ SIĘ Z NAMI PODCZAS SNU https://www.youtube.com/watch?vL8h0VAGY3Z8&t
Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs

Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/

Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
++++++++

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że pomimo dość uważnego przestrzegania zaplanowanej diety pewnego dnia obudziłeś się z dziką ochotą na pizzę, frytki, chipsy albo makaron? A teraz odpowiedzcie mi, czy wiedzieliście wcześniej, że szczęście to nie tylko stan umysłu? Jak się okazuje poczucie szczęścia jest również bezpośrednio związane z procesami chemicznymi zachodzącymi w naszych organizmach. Według badań to nasze hormony są zazwyczaj odpowiedzialne za nagłe napady głodu. Te sygnałowe cząsteczki pobudzają nasze odczucia i odgrywają ważną rolę w naszej kondycji psychicznej i zdolnościach odczuwania przyjemności.
W dzisiejszym filmie opowiem Państwu o sygnałach, które wysyła nam nasze ciało, a po których możemy rozpoznać, że nasz poziom hormonów jest niski i może negatywnie wpływa na nasz nastrój:

Drżenie
Delikatne drżenie dłoni może być powodowane niedoborem dopaminy. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem działającym w wielu systemach naszego organizmu ważnym w procesie komunikacji neuronów. Dopamina reguluje nasze ruchy, humor, pamięć, umiejętność skupienia, odczuwania przyjemności i wiele innych rzeczy. Braki dopaminy mogą powodować mimowolne ruchy ciała spowodowane skurczami mięśni, które najczęściej objawiają się drżeniem dłoni. Trzęsienie się dłoni może być również objawem chorób neurologicznych takich jak choroba Parkinsona.

Bezsenność
Tak jak dopamina, za hormon szczęścia odpowiedzialny za zdolność odczuwania przyjemności i funkcję transmitowania impulsów nerwowych z jednego neuronu do drugiego uznaje się serotoninę. Bezsenność jest jednym z objawów niskiego poziomu serotoniny w organizmie co powoduje problemy ze snem i huśtawki nastroju. Ciągły stres, depresja i siedzący tryb życia są na ogół przyczyną tego uporczywego problemu.

Przyrost masy ciała
Poza drżeniem rąk i bezsennością, brak dopaminy prowadzi również do przybierania na wadze.
Częste sięganie po niezdrowe jedzenie i niski poziom dopaminy mogą sprawić, że będziesz miał skłonność do przejadania się. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało poprzez pożywienie próbuje dostarczyć sobie brakującej dawki hormonu i niestety prowadzi do obżarstwa.

CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++
Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Komentarze