Co Powoduje Mrowienie i Drętwienie Rąk i Stóp?00:04:06

zwiń opis video pokaż opis video
Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs

Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/

Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/


++++++++
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się czuć mrowienie w rękach? To uczucie może pojawić się znikąd, powodując dyskomfort i sprawiając, że tracisz zdolność wykonywania nawet najprostszych zadań, takich jak trzymanie kubka wody. Mrowienie i odrętwienie owodowane jest krótkim, zaburzonym przepływem krwi do dłoni i palców. Może Ci się to wydawać błahe, ale jeśli często czujesz jakby odejmowało Ci dłonie, nie lekceważ symptomów, ponieważ mogą one sygnalizować poważne problemy zdrowotne. Oto siedem powodów, dla których możemy czuć mrowienie w naszych dłoniach.

1. Stwardnienie rozsiane
Stwardnienie rozsiane jest chorobą neurologiczną, która atakuje centralny układ nerwowy niszcząc błony nerwowe rdzenia kręgowego. W wyniku tego procesu następuje przerwanie krążenia impulsów nerwowych zmniejszając wrażliwość dłoni i powodując odrętwienie.

2. Osteochondroza kręgosłupa szyjnego

Osteochondroza jest to choroba zwyrodnieniowa dysku międzykręgowego. W wyniku problemów wynikających z powodu zaburzonego przepływu krwi do szyi pacjent może cierpieć na bóle głowy, tracić koordynację ruchową jak również czuć mrowienie

3. Zespół cieśni nadgarstka to problem dość popularny wśród tych, którzy używają swojej ręki do wykonywania powtarzalnych czynności jak na przykład muzycy, maszyniści i profesjonaliści, którzy pracują za pomocą swoich palców. Ciągłe powtarzanie tych samych ruchów prowadzi do opuchnięcia ścięgien powodując drętwienie rąk.

4. Zakrzepica
Zakrzepica to żylna choroba zakrzepowo-zatorowa czyli zakrzepowe zapalenie żył głębokich potocznie zwane zapaleniem żył. Zaburzony przepływ krwi i tlenu wywołuje uczucie mrowienia.

5. Zawał
Zawał serca (mięśnia sercowego), a właściwie ostry zespół wieńcowy spowodowany jest nagłym ograniczeniem przepływu krwi przez tętnice wieńcowe. Przyczyną zawału serca jest najczęściej miażdżyca, czyli zwężenie naczynia przez odkładający się między innymi cholesterol. Podczas zawału część naszego mózgu, To najpoważniejsza z potencjalnych przyczyn uczucia mrowienia rąk.

6, Choroba Buergera
Choroba Buergera to zapalenie naczyń o charakterze zakrzepowo-zarostowym. W swej istocie jednak jest to jednostka chorobowa różniąca się od miażdżycy, gdyż u przyczyn jej rozwoju leżą zmiany zapalno-rozrostowe śródbłonka wewnętrznego naczyń, do których dołącza się proces zapalno-zakrzepowy atakujący stopniowo poza tętnicami także naczynia żylne. Oczywistym skutkiem tego typu zmian jest postępujące zwężenie światła naczyń i w konsekwencji utrudnienie przepływu krwi i niedotlenienie tkanek. Dolegliwość występuje zazwyczaj u osób palących papierosy. Powoduje ona ból i drętwienie rąk. Ze względu na zmniejszony przepływ krwi może również wpływać na stopy. Nieleczona może doprowadzić do rozwoju gangreny.

7. Cukrzyca
Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna wynikająca z zaburzonego wydzielania lub działania insuliny podczas której wskaźnik glukozy we krwi jest bardzo wysoki, ponieważ trzustka w ogóle nie produkuje insuliny lub nie wytwarza jej na tyle dużo, aby pomóc glukozie wchłonąć się w komórki ciała lub też produkowana insulina nie działa właściwie. Jednym z tego objawów jest uczucie mrowienia, ponieważ zmniejsza się również wtedy przepływ krwi do dłoni.
CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
więcej

Komentarze