Bardzo Prosty i Szybki Przepis Na Ocet Jabłkowy00:02:22

zwiń opis video pokaż opis video
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
SUBSKRYPCJA: http://bit.ly/PROJEKT-NATURA-SUBSKRYPCJA

++++++++
Ocet jabłkowy jest przydatny nie tylko w kuchni, ale również jeśli chcemy poprawić ogólny wygląd i stan naszego zdrowia. Ma on ogrom korzyści dla twojej skóry, włosów. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze gwarantują imponujące rezultaty w leczeniu przeróżnych dolegliwości i odmładzaniu skóry. Jest on zbawienny przy problemach kapilarnych i ich leczeniu, a także kiedy chcemy poprawić ogólny stan zdrowia paznokci i zębów. Ocet jabłkowy może być również kluczowym produktem jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku dodatkowych kilogramów, chcemy załagodzić obrzęki, zapobiec utlenianiu, chronić swoją wątrobę, przyspieszyć procesy trawienne czy wzmocnić stawy. W dzisiejszym filmie podam wam przepis na domowy ocet jabłkowy, który jak się okazuje można zrobić łatwo i tanio.

Oto składniki:
- 5 litrów wody mineralnej
- 1,5 kg jabłek (najlepiej organicznych)
- 1 kg brązowego cukru

Cukier jest konieczny, żeby nakarmić bakterie, ale większość jeśli nie całość cukru jest sfermentowana.

Instrukcje:

Po pierwsze przygotowując swój własny ocet jabłkowy wszystko musisz bardzo dbać o higienę, ponieważ popełnienie nawet najmniejszego błędu może zepsuć cały efekt. Dlatego na początku bardzo dokładnie umyj jabłka i pokrój je w małe kawałki użyj jabłek wraz ze skórką i nasionami. Następnie wymieszaj jabłka z innymi składnikami i zblenduj po czym wlej otrzymaną mieszaninę do wiadra, które pomieści ponad 5 litrów i przykryj. Przez następne dziesięć dni raz dziennie mieszaj zawartość pojemnika drewnianą łyżką. Przez kolejne dziesięć dni mieszaj miksturę co drugi dzień, a na koniec pozwól mu przez dziesięć dni osiąść po czym odcedź płyn najlepiej przez szmatkę lub pieluchę tetrową. Przechowuj płyn w szklanych lub plastikowych butelkach, ale szczelnie ich nie zamykaj, ponieważ ocet wciąż powinien fermentować.
++++++++

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
więcej

Komentarze