Jadłeś Szpinak W Nieodpowiedni Sposób... W Ten Sposób Szkodziłeś Nerkom00:03:00

zwiń opis video pokaż opis video
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas Natalia@projektnatura24.pl
Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/
Właściwości Szpinaku: https://projektnatura24.pl/wlasciwosci-szpinaku/

+++++++++++++++++++++++++++

Pamiętasz bajki o Popeyeu? Pewnie tak jak większości z nas w dzieciństwie wciskano ci szpinak, którego w dodatku nie za bardzo lubiłeś, ale jadłeś bo mówili, ze dzięki niemu będziesz zdrowy i silny. Warto jednak wiedzieć, że niewłaściwie spożywany szpinak może ci przynieść więcej szkody niż korzyści. Mit wspaniałego szpinaku rozpoczął się dawno temu, bo już w 1870, kiedy to amerykański badacz Dr. Erich Von Wolf opublikował artykuł naukowy, w który wdała się literówka. Liczbie wskazującej ilość żelaza w szpinaku brakowało kropki dziesiętnej przez co ludzie myśleli, że jest w nim dziesięć razy więcej żelaza niż w rzeczywistości. Po kilku dekadach co prawda edytowano literówkę, ale do tego czasu mit zdążył już się rozprzestrzenić. Żelazo jest bardzo ważnym dla naszego organizmu minerałem. Jeśli nie dostarczamy wystarczającej jego ilości, możemy narazić się na doprowadzenie do niedokrwistości. Jest to choroba, która zwykle powoduje utratę apetytu, poczucie ciągłego zmęczenia i niezdrowy wygląd. Dodatkowo w wyniku braków żelaza możemy stracić chęć do pracy i mieć trudności w nauce. Oprócz tego, że szpinak wcale nie ma w sobie tyle żelaza ile sądzono że ma w przeszłości to ma w sobie również substancję zwaną kwasem szczawiowym, który powstrzymuje organizm przed wchłanianiem się żelaza co poprzez szczególne ruchy jelit powoduje jego eliminację. Duża ilość kwasu szczawiowego we krwi może przyczynić się do powstania kamieni nerkowych i innych zaburzeń - szczególnie tych w wątrobie.
Dlatego każdy kto ma problemy z nerkami lub reumatoidalne zapalenie stawów powinien unikać spożywania dużych ilości bogatego w kwas szczawiowy szpinaku czy o prostu szczawiu. Poza tym według niektórych dietetyków szpinak należy jeść natychmiast po ugotowaniu, ponieważ trzymany w lodówce może zacząć wytwarzać toksyczne substancje. Teraz kiedy poznałeś kilka nowych informacji o szpinaku możesz chcieć całkowicie wyeliminować go ze swojej diety, ale to jeszcze nie koniec. Ulubiona zielenina Popeyea zawiera substancje przeciwutleniające, a także kilka ważnych dla naszego organizmu witamin. Kubek surowego szpinaku może zapewnić dzienne spożycie witaminy A i połowę zalecanej dziennej dawki spożycia witaminy C. Zachowując odpowiednie środki ostrożności i spożywając go z umiarem - zwłaszcza jeśli karmimy nim małe dzieci śmiało można jeść szpinak nawet codziennie. Najlepiej jest jeść go na surowo lub przygotowanego na parze.

+++++++++++++++++++++++++++
Hej! Pewnie zastanawiasz się, po co założyłam kanał Projekt Natura, cóż 2 lata temu borykałam się z depresją i nadwagą. Czułam się beznadziejnie i chciałam coś zmienić... z pomocą przyszła dieta i zioła, które pomogły mi schudnąć i odzyskać energię życiową. Nareszcie wstaje rano uśmiechnięta :-) ktoś nie mylił się mówiąc: W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.
więcej

Komentarze