muzułmanie w USA: „Teraz rozprawimy się z Polakami i innymi!”00:00:14

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: PewnyPL
Hamtramck to enklawa-miasteczko wchłonięte przez Detroit, mająca 23 tysiące mieszkańców. W latach 70. ubiegłego wieku Polskie pochodzenie deklarowało tam aż 90% mieszkańców. Miasteczko od lat tętniło Polskością

Sytuacja zmieniła wraz z przybyciem imigrantów z Bangladeszu, Pakistanu, Jemenu. Imigranci z Bangladeszu otworzyli meczet i w 2004. roku wystąpili o prawo do nadawania modłów przez głośniki, co zdenerwowało szczególnie katolików polskiego pochodzenia. W mieście rozpoczął się konflikt religijny.

11 lat później – pisze portal krajwspaniały.pl – muzułmanie rozmnożyli się i sprowadzili liczne rodziny i przeważyli szalę głosów na swoją korzyść. Hamtramck stało się jednym z pierwszych amerykańskich miast opanowanych przez muzułmanów, którzy właśnie wygrali wybory do rady miasta, pokonując Polonię, która rządziła tam od dziesięcioleci.

Telewizja FOX 2 Detroit zaprezentowała amatorskie nagranie wideo, widać jak podniecony muzułmanin który właśnie przejął władzę w mieście, stoi w otoczeniu podobnych do siebie i wykrzykuje, że „teraz rozprawi się z Polakami i z innymi”.

Komentarze