Kim są Szarzy Jedi? [HOLOCRON]00:05:32

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: HOLOCRON
Tak, wiem, Ashoka jest szarą Jedi w Legendach, ale nie znaczy to że owa formacja została WPROWADZONA i POTWIERDZONA w Nowym Kanonie. To że Ashoka jest kanoniczna, nie znaczy że jest również kanoniczny jej charakter czy cała historia życia (patrz historia Anakina z niekanonicznych książek itp.)
Póki Szarzy Jedi jako opis i formacja nie zostali wprowadzeni do Nowego Kanonu, nie można mówić o kanoniczności danego zjawiska tylko dlatego że zahacza o Legendy.
Szarzy Jedi to w 99% wymysł fan-domu i praktycznie nigdy nie pojawił się nawet w nie kanonicznych produkcjach takich jak książki czy gry. Wiele bohaterów wykazywało cechy pasujące do opisu, ale cały koncept został wymyślony przez fanów.

***

W dzisiejszym odcinku przybliżam formację Szarych Jedi, samotnych wyznawców własnej filozofii którzy kroczą ścieżką między Jasną a Ciemną Stroną Mocy.

UWAGA - Z braku dobrych materiałów graficznych, w kilku przypadkach zmuszony byłem użyć wizualizacji która NIE PRZEDSTAWIA konkretnie omawiane postaci, jest tylko przykładem, także nie sugerujcie się danymi zdjęciami że tak właśnie wygląda danych bohater.

Przydatne linki:
http://jediorder.pl/bazawiedzy/tekst.php?nr1917
http://www.ossus.pl/biblioteka/Szarzy_Paladyni
http://starwars.wikia.com/wiki/Gray_Jedi
http://swfanon.wikia.com/wiki/The_Gray_Jedi_Order
http://starwars.wikia.com/wiki/Voss_(species)

Film znajduje się w katalogu: STAR WARS


Komentarze