Klub fitness znalazł sposób na otwarcie00:01:19

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
Pomimo ograniczeń wprowadzonych przez rząd właściciele jednej z siłowni w Jaworznie znaleźli sposób aby dalej funkcjonować. Nie wszystkim się to podoba.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszcza się prowadzenie działalności siłowni, klubów i centrów fitness przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Tak więc siłownia organizuje zajęcia sportowe prowadzone przez instruktorów i trenerów. Są to przygotowana do zawodów organizowanych przez klub. Takie kryteria pozwalają klubowiczom na treningi.

Nie wszystkim się to podoba. Pani Monika w liście do redakcji napisała:
Czy to, że przechodzący na miejsce zupełni amatorzy, podpisują przygotowane przez siłownie dokumenty o swoim rzekomy przygotowaniu do zawodów. Wystarczy, by łamać prawo, a co gorsze narażać życie swoje i innych? - pyta w liście.

Siłownia zapewnia, że spełnia wszystkie wymagania, dlatego kluby tej sieci zostały otwarte 27 października.

- Każdy klubowicz deklaruje na wejściu, za pomocą naszej aplikacji lub pisemnie, charakter wizyty w klubie. Wszystko zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem i zaleceniami sanitarnymi mówi Martyna Przeworowska, manager klubu Xtreme Fitness Jaworzno. Oczywiście nadal obowiązkowo należy zachować 1,5 metra dystansu od pozostałych trenujących, dezynfekować ręce, szafkę oraz sprzęt wykorzystywany do treningu. Można to zrobić z łatwością, ponieważ w każdej strefie klubu znajdują się środki do dezynfekcji dodaje managerka.

Co z zakrywaniem ust i nosa? - Każda osoba przebywająca na recepcji i w drodze do szatni musi nosić maseczkę. Podczas treningu lub zajęć fitness nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa tłumaczy Martyna Przeworowska, managerka.

W myśl obowiązujących przepisów, obecnie z klubu korzystać mogą:
- uczestnicy zajęć sportowych prowadzonych przez Instruktorów zgodnie z harmonogramem (zajęcia fitness, zajęcia siłowe, wydolnościowe i sprawnościowe prowadzone przez instruktorów w wydzielonych strefach oraz dla osób trenujących z trenerem personalnym)

- osoby przygotowujące się do zawodów sportowych (opcja dla osób przygotowujących się do wzięcia udziału w zawodach sportowych, których organizatorem nie jest Xtreme Fitness Gyms oraz dla osób biorących udział w amatorskiej lub profesjonalnej rywalizacji sportowej)

- osoby przygotowujące się do zawodów Xtreme Challenge (opcja dla osób, które zadeklarowały swój udział w zawodach sportowych Xtreme Challenge i przygotowują się do wzięcia w nich udziału - zapisy i regulamin w recepcji klubu)

- osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego

- osoby trenujące wraz z trenerem personalnymMateriał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl
więcej

Komentarze