Silnik od Pralki AMICA #2 - Regulacja Prędkości Obrotowej (WELLING HXGK 1I)00:14:08

zwiń opis video pokaż opis video
Zapraszam na drugą część filmu dotyczącego adaptacji starego silnika od pralki na potrzeby związane z napędzaniem urządzeń warsztatowych. Tym razem zajmiemy się próbą regulacji i ustabilizowania bardzo wysokich obrotów które uniemożliwiają długą i bezpieczną pracę.

UWAGA !!! Prezentowane na filmie czynności mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia !!! Osoby nie mające wiedzy na temat prądu elektrycznego i działania silników elektrycznych nie powinny ich wykonywać !!! Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości nie podejmuj ryzykownych działań !!!. Nie jestem profesjonalnym elektrykiem więc nie traktuj tego materiału jako kompendium wiedzy. Jeżeli widzisz jakieś błędy w mojej wypowiedzi lub samym działaniu koniecznie napisz o tym w komentarzu !!!

Poniżej podklejam link do filmu dla osób, które nie widziały pierwszej części pokazującej jak podłączyć i uruchomić ten silnik na krótko
https://youtu.be/o5iKA0WiMEc

Oczywiście jak zwykle czekam na Wasze komentarze i podpowiedzi szczególnie te dotyczące prądniczki tachometrycznej ;) W najbliższym czasie zabieram się za budowę pierwszego urządzenia opartego o ten silnik, które w boju zweryfikuje możliwości naszego głównego bohatera. Oczywiście już teraz zapraszam do oglądania relacji z realizacji tego projektu :)

Komentarze