Człowiek na Marsie00:00:02

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: NaukaToLubie
Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim, autorem książki: Kosmiczne wyzwania. Pod linkiem https://rcl.ink/HjdCw z kodem kosmiczne 37% rabatu na książkę Kosmiczne wyzwania Artura B. Chmielewskiego. Porozmawiamy o Misji na Marsie, perspektywach rozwoju badań Marsa i innych planet a także wizji obecności człowieka na Marsie. A także o tym w jaki sposób opowiadać o fizyce, chemii i geografii, by było ciekawie .

Książka:
Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy

Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego?

Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia Chmiela, Arturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier!

W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa.

Komentarze