Czyją twarz ma zło? - część II - 5NZ #5302:33:18

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: JustynaMazur
UWAGA: odcinek NIE ZAWIERA treści niepokojących, jak taśm i nagrań z egzorcyzmów. Jest opowiedziany spokojnie, bez drastycznych scen, podparty nauką, proszę nie bać się oglądać.

Są historie, które stają się kultowe i które później wchłania popkultura. Czyjś dramat przerobiony na kinowy hit, szczególnie, jeśli będzie to opowieść z dreszczykiem, może całkiem nieźle się sprzedać. Ale czy wiemy tak naprawdę, co stoi za pierwowzorami takich postaci jak Emily Rose? Dzisiaj poznacie Anneliese Michel - młodą Niemkę, którą w pewnym momencie jej życia uznano za opętaną. Czyją twarz miało ukazujące jej się zło?

Pani Michel i tysiące innych osób w całej historii cierpiały i zmarły z powodu ignorancji. Niestety, wiele z tego śmiercionośnego braku powszechnego i formalnego uczenia się w przeszłości pochodziło z szeregów duchowieństwa. Każdy diakon, pastor, pastor, kapłan, wikariusz, biskup i arcybiskup jest to winien Bogu, Chrystusowi i ich kongregacjom, aby zapewnić, że to, co robią, jest w większym interesie woli Bożej i bezpieczeństwie tych, którzy są pod ich opieką. Ogromną częścią osiągnięcia tego celu jest badanie elementów zarówno świata duchowego, jak i fizycznego.
Jeśli ktoś jest nieświadomy normalności w świecie fizycznym, w jaki sposób kapłan może zidentyfikować nienormalne objawy, które występują w domenach duchowych? Jak pastor może odróżnić dolegliwości umysłu i ciała od dolegliwości ducha, jeśli jest świadomy tylko dolegliwości i udręk królestwa duchowego i ignoruje te, które istnieją w świecie fizycznym? Pełne zrozumienie i moc nad Szatanem pochodzi z dogłębnego i wszechstronnego zrozumienia zarówno teologii, jak i nauk o świecie fizycznym. Dzieje się tak zwłaszcza w kwestiach ludzkich zachowań i zdrowia psychicznego.

Możesz zostać moim patronem:
https://www.patronite.pl/justynamazur
paypal.me/justynaamazur
Oraz wesprzeć na YouTube

Możesz mnie spotkać:
Grupa: http://www.facebook.com/groups/PiateNieZabijaj

_______

Muzyka wykorzystana w odcinku:
Wstęp: A. Taylor - We wept by the rivers of Babylon
Czołówka: Doug Maxwell - Heartbeat of the Hood
Tło: Luke Atencio - Counsel
_______

ŹRÓDŁA Z TEGO ODCINKA:

Felicitas D. Goodman - Egzorcyzmy Anneliese Michel
Lupa Sceptyka: https://www.youtube.com/watch?vRue6XlFtXdI&ab_channelLupaSceptyka - BARDZO polecam cały kanał!
Egzorcyzmy Anneliese Michel, TVP: https://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Anneliese+Michel-2007-476475
http://sanctus.pl/index.php?grupa66&podgrupa387&doc336
https://funer.com.pl/epitafium,anneliese-michel,5384,1.html

-

Posłuchaj podcastu na innych platformach:

YouTube: bit.ly/PiateNieZabijajYT
Spotify: bit.ly/PiateNieZabijajSF
Apple: bit.ly/PiateNieZabijajAP
Google: bit.ly/PiateNieZabijajGoogle
Soundcloud: bit.ly/PiateNieZabijajSC
Spreaker: bit.ly/PiateNieZabijajSP

Komentarze