Softstarter, stycznik czy falownik co wybrać? Lekcja z KursyAutomatyki.pl/minisoft00:15:03

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iAutomatyka
Zobacz więcej darmowych lekcji o softstarterach
https://kursyautomatyki.pl/minisoft
Dawid Wróblewski: W swojej 12 letniej już karierze napędowca (o ile mogę użyć takowego stwierdzenia), zawsze problematyczne były prawidłowe dobory tych urządzeń do danej aplikacji. Zawsze, ale to zawsze wszyscy mieli z tym problemy. Użytkownicy końcowi, Inżynierowie Wsparcia Technicznego, projektanci a często nawet osoby reprezentujące samego dostawcę. Z jednej strony softstartery to proste urządzenia, lecz ich właściwy dobór prosty już nie jest. Nie wystarczy podać prąd znamionowy czy moc silnika. Pod uwagę trzeba wziąć znacznie więcej zmiennych niż przy doborze przemiennika częstotliwości.

W kursie omawiamy czym jest i jak działa softstarter. Tak, byś zrozumiał naturę jego działania i po co je tak naprawdę używamy. Omawiamy zarówno te proste, sterowane w dwóch fazach, których obsługa sprowadza się do kilku ruchów śrubokrętem i dokonaniu dwóch, trzech nastaw. Jak i te skierowane dla przemysłu, których funkcjonalność może Cię mocno zdziwić. Znajdziesz tu pełen przekrój zagadnień podstawowych oraz szereg zagadnień zaawansowanych, odnoszących się do wbudowanych funkcji PLC, funkcji dedykowanych jak, chociażby dedykowana karta do obsługi pomp, regulacji czy budowania harmonogramów.
Ogromny nacisk natomiast stawiamy na poprawny dobór. Dlatego kurs jest dedykowany dla wszystkich, którzy mają styczność z softstarterami:
1. Projektanci prawidłowy dobór oraz obsługa.
2. Operatorzy dobór, montaż, operowanie, serwis.
3. Sprzedawcy dobór do danej aplikacji. Podstawowa obsługa.
4. Integratorzy zaawansowane funkcje, komunikacja, funkcje dedykowane, elastyczność.

Zobacz więcej darmowych lekcji o softstarterach
https://kursyautomatyki.pl/minisoft
więcej

Komentarze