Zapytała, co Macierewicz robi na Powązkach: Suka, jędza, żadna Polka00:00:42

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Gazeta.pl
SUBSKRYBUJ, aby być na bieżąco: http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=gazetapl

Najbardziej fetowaną osobą na uroczystościach poświęconych 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był Antoni Macierewicz
O tym, że się pojawił, można się było dowiedzieć z oklasków, które rozległy się tuż przed godz. 17. - Klaskają, czyli musiał przyjść ktoś z naszych - zawyrokowała starsza pani z "Gazetą Polską" pod pachą. Po chwili rozległ się szmer: to Macierewicz, to Macierewicz.

Posła PiS oklaskiwano także po zakończeniu uroczystości. Cmentarz opuszczał żegnany przez grono swoich wielbicielek. Był obcałowywany i sam całował panie po rękach. W tłumie zwolenniczek pojawiła się jednak pani, która nieoczekiwanie zadała Macierewiczowi pytanie: - Co pan tu robi, pan jest powstańcem? Co pan tu robi?

Nie udało nam się dosłyszeć odpowiedzi posła PiS, gdyż w tym samym momencie na pytającą posypał się grad obelg.

- A co pani tu robi? Pani jest powstańcem? - pytała jedna ze zwolenniczek Macierewicza. Po co tu przyszłaś? - dopytywała się inna.

- Mój ojciec był powstańcem - odparła kobieta. Jej odpowiedź fanek Macierewicza nic nie obeszła. - Suka, jędza! Paskudna, tfu - splunęła w stronę kobiety inna wielbicielka posła PiS. - To żadna Polka, żadna Polka - powtarzała natapirowana blondynka.

Antoni Macierewicz już raczej tego nie słyszał.

Film znajduje się w katalogu: Wiadomości i polityka


Komentarze