NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE ZŁOTY PIERŚCIONEK I ZŁOTE SUKI. PŁYWAMY GŁOŚNĄ ABRĄ ZA 40 ZŁ PO RZECE W DUBAJU00:13:54

zwiń opis video pokaż opis video
Największy pierścionek świata Najmat Taiba waży 63,8 kg! Jest cały ze złota i w 2010 został wpisany do księgi rekordów Guinessa. Tak samo jak wielki jest... bezużyteczny. W zasadzie jak wszystko w Dubaju, zrobiony żeby był największy i przyciągał turystów. I tak właśnie jest. Zamontowany na stałe na wystawie jednego ze sklepów ze złotem na targu złota w Dubaju. Jednak trzeba mu przyznać - robi wrażenie.

W tym odcinku popłyniemy na drugi brzeg rzeki w Dubaju bardzo głośną Abrą. Zobaczymy jak wygląda targ z przyprawami, tkaninami i złotem. Na każdym kroku będą nam chcieli coś sprzedać. Ale nie damy się :))

W Dubaju jak w innych krajach arabskich jeśli kupisz na bazarze jakąś rzecz / przedmiot w cenie którą usłyszałeś jako pierwszą to... jesteś po prostu frajerem i sprzedawca nie będzie Cię szanował. Ale co innego jeśli zaczniesz z nim dyskutować, negocjować cenę. To coś zupełnie innego. Wszędzie się musieliśmy targować. Jak nam nie chcieli sprzedać po naszej cenie (którą widzieliśmy np. w innym sklepie lub słyszeliśmy za ile ktoś kupuje) to wychodziliśmy ze sklepu. Kończyło się to wołaniem przez sprzedawcę i dawaniem jeszcze lepszej ceny. W Polsce nie do pomyślenia żeby na każdym targu walczyć o jak najniższą cenę. W Dubaju to normalne.

Stara część Dubaju nam się bardzo podobała. Polecamy ją zobaczyć jak będziecie i koniecznie odwiedźcie targ - tzw suk.

P.S.
Niestety moje gopro hero 7 nie daje rady w tych upałach i się gotuje w trybie 4k. Zatem z Dubaju będa filmy Full HD 1920 x 1080. Nie dało się inaczej.


Pozdrowienia i dzięki, że tu jesteście!

Zapraszam do oglądania tego odcinka oraz dziękuję za wszystkie lajki i subskrypcje!!

Data nagrania kwiecień 2021

Dziękuję za wszystkie subskrypcje i komentarze i zapraszam na Instagram gdzie na bieżąco możecie śledzić to co robię.

-------------------------------------------------------------------

Instagram: https://www.instagram.com/maciejontour/

Kontakt: wspolpraca@maciejontour.pl-------------------------------------------------------------------
#DUBAI #ZŁOTO #ABRA

Komentarze