Nubia. Kraj Piramid. Nieznana Historia.00:29:17

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LukaszKulak
Krajem, w którym zbudowane najwięcej piramid nie jest wcale Egipt, lecz Sudan. Istnieje tam ponad 230 piramid. Nie są to tak imponujące budowle, jak choćby w Egipcie lub państwach Ameryki Południowej, ale ich liczba robi wrażenie nawet na archeologach. Historia starożytna Sudanu jest bardzo bogata, ponieważ niegdyś na tym terenie istniała Nubia- kraj czarnych faraonów. Okazuje się, że w czasie słabości Egiptu władcy nubijscy ustanowili tam 25. dynastię faraonów.
Nie jest to jednak najciekawszy epizod z dziejów tego państwa, ponieważ archeolodzy- w tym przede wszystkim Charles Bonnet- odkopali znacznie starsze ruiny, niż te, datowane na okres starożytny. Przypuszcza się, że szczątki budowli liczą nawet ponad 7 000 lat. Skąd zatem zaawansowana kultura wzięła się na tak niedostępnym pustynnym miejscu Afryki? Według mnie, trop prowadzi do imperium, jakim była Atlantyda.

Blog: lukaszkulak92.wordpress.com
E-mail: lukaszkulak92@wp.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ZatajonaPrawda

Jeżeli chcesz wesprzeć mnie finansowo możesz przelać określoną przez Ciebie kwotę na poniższy rachunek bankowy (z dopiskiem DAROWIZNA):
Konto bankowe: 65 1050 1793 1000 0092 5955 9566 (ING BANK ŚLĄSKI)

Komentarze