Strzelali do ludzi z okna00:05:18

zwiń opis video pokaż opis video
Ukraina chasydzi ostrzelali przechodnia

Bies-prawie! W Humaniu (obwód czerkaski) chasydzi ostrzelali przechodnia! Z okna pokoju hotelowego pielgrzymujący chasydzi rozpoczęli strzelaninę. Poszkodowany przechodzień natychmiast wezwał policję.

„Ponieważ na odgłos pierwszego wystrzału mężczyzna odwrócił głowę na bok to uratowało mu to życie. Następna kula drasnęła tylko jego nos trafiając w samochód”.

Według naocznych świadków na miejsce zdarzenia przyjechał operator jednej ze stacji telewizyjnych, który nagrywał scenę konfliktu i na niego napadła grupa żydowskich pielgrzymów.

Około setki chasydów zaczęło przewracać samochody policyjne, samochody „Swobodowców” (członków partii „Swoboda” – tłum.), zaczęło rzucać kamieniami w samochody i wymachiwać metalowymi rurami.

„Swobodowcy” i działacze społeczni Humania zatrzymali jednego chasyda, który wskazywał do kogo należy strzelać. W wydziale policji obwodu czerkaskiego incydent jest komentowany powściągliwie. Przyczyn agresji ze strony żydowskich pielgrzymów nie podaje się.

„Do humańskiego wydziału policji wpłynęło zawiadomienie od lokalnego mieszkańca o chuligańskich wybrykach chasydów w miejscu ich zakwaterowania. W związku z zawiadomieniem natychmiast wyjechała policyjna grupa śledczo-operacyjna.

Według wstępnej kwalifikacji rozpoczęto dwa dochodzenia z paragrafu 1 artykułu 296 (chuligaństwo) i paragrafu 1 artykułu 125 (celowe lekkie uszkodzenie ciała) Kodeksu Karnego Ukrainy” – poiformowała gazetę „Wiesti” rzeczniczka prasowa humańskiej policji Liesa Usenko.

Rozpoczęto postępowanie przygotowawcze i obecnie organy ścigania ustalają wszystkich uczestników i świadków zdarzenia. Prowadzone są działania śledcze.

Komentarze