Strategia błękitnego oceanu (przykłady). Czyli jak stać się PIONIEREM w branży. #strategia #rozwoju00:15:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Rafal_Szrajnert
Platforma z kursami https://bit.ly/326R4PK
Zapisz się na MOJĄ LISTĘ EMAIL https://bit.ly/3fs22pi
SUBSKRYBUJ: https://bit.ly/YoutubeRafal
Pełny wpis: https://www.rafalszrajnert.pl/strategia-blekitnego-oceanu-przyklady/
___________________________________________________
Jeśli podobają Ci się moje filmy i chcesz więcej to subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ?sub_confirmation1

Moja agencja marketingowa: https://uniqueseo.pl ___________________________________________________
Instagram: https://www.instagram.com/rafalszrajnert/

Facebook prywatny: https://www.facebook.com/rafalszrajnert

Facebook firmowy: https://www.facebook.com/rafalszrajnertcoaching

___________________________________________________
Strategia błękitnego oceanu, to koncepcja polegająca na stałym poszukiwaniu nowych, niezajętych jeszcze przez konkurencję miejsc na robienie pieniędzy. Zamiast walczyć z rywalami o to, kto wyrwie dla siebie największy kawałek tortu, lepiej poszukać innego. Takiego, którym nie trzeba się z nikim dzielić.Błękitny ocean, jest określany niewykorzystaną przestrzenią rynkową, w której producent sam kreuje popyt, dzięki czemu ma szanse na bardzo zyskowny wzrost.Tworzenie błękitnego oceanu może następować m.in. poprzez poszukiwanie alternatywnych branż w stosunku do już istniejących czy dostarczanie komplementarnych produktów, poszukiwanie klientów wśród tych grup, które kupują dany produkt bardzo rzadko lub tych, którzy dotychczas w ogóle nie kupowali. Nie każdy błękitny ocean jest kreowany od podstaw, niektóre z nich tworzone są z części czerwonych oceanów przy pomocy poszerzania obecnych granic prosperujących już na rynku branż. Przy tworzeniu nowego produktu na błękitnym oceanie konkurencja jest nie istotna, gdyż reguły funkcjonowania go na rynku są dopiero ustalane. Firmy chcące utrzymać zyski na wysokim poziomie wyników muszą wyjść poza otaczające je ramy konkurowania, więc strategia błękitnego oceanu jest dobrym rozwiązanie to dobrego prosperowania działalności na współczesnym rynku. Strategia błękitnego oceanu nie posiada obiektywnych szans i zagrożeń, ponieważ przedsiębiorstwo można budować nawet wokół zagorzeń.

Według badań W. Chan Kim i Renée Mauborgne, którzy przeanalizowali 108 firm wprowadzających na rynek nowe produkty 86% polegało na poszerzeniu linii produkcyjnej wprowadzając małe udoskonalenia na obszarze czerwonych oceanów. Wpływ na całkowite przychody wynosił tylko 62% i zaledwie 39% wpływu na całkowite zyski. Pozostały 14% przedsiębiorstw ustawiło sobie za cel utworzenie błękitnych oceanów. Uzyskały 38 % całkowitych przychodów, a 61 % całkowity zysk.

Komentarze