Tybetańska nalewka czosnkowa
W 1971 roku podczas wyprawy UNESCO, w jednym z tybetańskich klasztorów została odnaleziona receptura Eliksiru młodości nalewki czosnkowej, datowana na IV-V wiek p.n.e
Nalewka czosnkowa.
- oczyszcza i regeneruje naczynia krwionośne, zapobiega zawałowi serca i miażdżycy oraz paraliżowi, zwalcza infekcje grzybiczne i bakteryjne, zabija patogenną florę układu pokarmowego, zatrzymuje rozrost komórek nowotworowych, oczyszcza organizm od toksyn, reguluje ciśnienie krwi - obniża wysokie, a podwyższa niskie, likwiduje szum w uszach, poprawia wzrok, wzmacnia układ odpornościowy i odmładza organizm.
Składniki:
350 g obranego czosnku (najlepiej polskiego)
200 ml czystego spirytusu spożywczego
Przygotowanie:
Przygotować naczynie, które można zamknąć (najlepiej słoik).
Czosnek obrać i rozgnieść i pozostawić na 5-10 minut (aby miał kontakt z powietrzem).
Następnie przełożyć do słoika i zalać spirytusem, szczelnie zamknąć. Odstawić do ciemnego miejsca (np. szafka) na 10 dni. (co drugi dzień wstrząsnąć słoikiem).
Po 10 dniach nalewkę należy odcedzić przelewając ją do innego słoika. Zamknąć i pozostawić w lodówce na kolejne 4 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia.
Stosowanie:
I wersja:
1 dnia 2 x po 4 krople
2 dnia 2 x po 6 kropli
3 dnia 2 x po 10 kropli
4 dnia 2 x po 15 kropli
5 dnia 2 x po 20 kropli
6 dnia 2 x po 25 kropli
Następnie pić 2 x dziennie po 30 kropli, dopóki nalewka się nie skończy.
II wersja:
Nalewkę pić na noc przed snem 2 godziny po ostatnim posiłku.
1 dzień - 8 kropli
2 dzień - 12 kropli
3 dzień - 20 kropli
4 dzień - 30 kropli
5 dzień - 40 kropli
6 dzień - 50 kropli
Następnie pić po 60 kropli dziennie, dopóki nalewka się nie skończy.
Nalewkę stosować raz na rok.
UWAGA: Nalewkę można pić w czystej postaci lub zapijać 50 ml kwaśnego mlecznego produktu np.: kefiru, jogurtu lub maślanki.
Aby zlikwidować zapach czosnku po wypiciu nalewki należy zjeść trochę natki pietruszki lub plasterek cytryny.
Na zdrowie
Michał Tombak
P.S.
Właściwości zdrowotne nalewki czosnkowej na podstawie współczesnych badań naukowych.
Źródło :PubMed. gov.
Ma działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe, grzybobójcze związane z fitoncydami i glikozydową alliną. Jest skuteczna wobec patogenów infekcji jelitowych (czerwonka, dur brzuszny, patogenne enterokoki, Escherichia coli o zmienionych właściwościach enzymatycznych), gronkowce, paciorkowce alfa-hemolizujące. Allina glikozydowa pod wpływem enzymu allinazy przekształca się w allicynę o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.
Czosnek jest eubiotyczny, dzięki witaminom C, B, D, PP. Poprawia procesy trawienia, wzmaga tworzenie i wydzielanie żółci, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi, korzystnie wpływa na przemianę materii, zwłaszcza u pacjentów z cukrzycą i otyłością.
Dzięki zawartości kwasów organicznych, witamin, makro- i mikroelementów (zwłaszcza magnezu, potasu, selenu, cynku, manganu) stymuluje hematopoezę, wykazuje działanie przeciw niedotlenieniu i angioprotekcyjne. Działanie kardiotoniczne w połączeniu z rozszerzaniem naczyń obwodowych i działaniem hipolipidemicznym przyczynia się do normalizacji funkcji układu sercowo-naczyniowego, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku. Działanie przeciwrobacze przejawia się w glistnicy i enterobiozie.
Oprócz działania przeciwdrobnoustrojowego możliwe są objawy działania przeciwhistaminowego, przeciwbólowego, przeciwświądowego, keratolitycznego i depigmentacyjnego; stymuluje wzrost włosów.
Nalewka czosnkowa
do podawania doustnego - jako część terapii skojarzonej chorób zakaźnych i zapalnych układu oddechowego (w tym nieżyt nosa, zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc); przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, dysbioza, zaparcia atoniczne; NCD typu nadciśnieniowego, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca; ropne zapalenie skóry, rany ropne.
Wysłano
09:32
Wysłano
Kiedyś Ci mówiłam ż