02. Maszyna czasu - Czas Zycia00:49:50

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Kalinkus
Oto opowieść o najpotężniejszej sile ze wszystkich. Sile, która zmienia wszystko: od szczytów górskich po małą mysz. Czas. Dla ludzi płynie jednostajnie, odmierzany przez rytm pracy i codzienną rutynę. W tej mini-serii nowoczesna technika zdjęciowa pozwoli nam wyjść poza ramy czasu: będziemy go zwalniać, przyspieszać, zatrzymywać, a nawet... zmieniać konsekwencje jego działania. Poznamy nowe oblicze świata oraz wydarzenia, które ukształtowały oblicze Ziemi, człowieka i wszelkich form życia.

Odcinek 1 - Czas Ziemi
Przyspieszając bieg wieków do milisekund będziemy świadkami narodzin nasłynniejszych struktur na Ziemi: Wielkiego Kanionu, Sahary, lodowców, wulkanów, a nawet Sfinksa.

Odcinek 2 - Czas życia
Istoty żywe różnie postrzegają czas. Poznajmy rytm życia na ziemi od rozwijacych się co rano płatków kwiatu, do trwających tysiące lat ewolucyjnych zmian w budowie zwierząt.

Odcinek 3 - Nasz czas
Życie każdego z nas reguluje wewnętrzny zegar biologiczny. Ale czas wpływa na nas w różny sposób. Czy muzycy rzeczywiście lepiej go postrzegają? Dlaczego łatwiej upić jest się przy obiedzie, niż przy kolacji? Czy możemy oszukać czas?
[opis dystrybutora]

Komentarze