Tani Laser do Cięcia i Grawerowania - ORTUR Laser Master 2 Pro S2 Montaż, Uruchomienie i Test cz. 100:30:31

zwiń opis video pokaż opis video
Laser ORTUR Master 2 Pro S2
https://www.madethebest.com/collections/engraving-machines-1/products/ortur-laser-master-2-pro-s2-lf-laser-engraver?variant42216854094040&aff149
to urządzenie do cięcia i grawerowania różnych materiałów, które wreszcie znajduje się w przedziale cenowym dostępnym dla amatorów majsterkowania. Dla widzów kanału dodatkowy KOD RABATOWY : TANIE
Prezentacje i pokaz możliwości takiego urządzenia ciężko zawrzeć w jednym ( nawet dość długim filmie) Dlatego zdecydowałem się na rozdzielenia tego tematu na dwie a być może trzy części.
W dzisiejszej odcinku zajmiemy się parametrami technicznymi, montażem, instalacją oprogramowania oraz wykonany kilka podstawowych testów, zarówno dotyczących cięcia jak i grawerowania.
Jak zobaczycie na filmie oprogramowanie stosowane do obsługi tego urządzenia LASER GRBL ( mimo iż jest bardzo intuicyjne i co ważne darmowe ;) ) ma sporo opcji do przetestowania a łącząc to z praktycznie nieograniczoną liczbą materiałów, które możemy obrabiać, wymaga od użytkownika poświęcenia większej ilości czasu na próby i korekty. Dlatego na kolejny odcinek zapraszam za dwa góra trzy tygodnie, gdy moja wiedza na temat Laserów powinna być na zdecydowanie innym poziomie ;)
Obiecuje że dziś jednak też nie będzie nudno - ale najlepiej sprawdźcie to sami oglądając film :) Oczywiście liczę na komentarze odnośnie Waszych wrażeń a może i własnych doświadczeń z tego typu laserami ( wszelkie podpowiedzi na temat techniki pracy oraz doboru parametrów dla poszczególnych materiałów są dla mnie na wagę złota ;) )

Poniżej podaje jeszcze główne parametry techniczne prezentowanego urządzenia:

Pole robocze: 400x400
Moduł Laserowy: LU2-4-LF
- moc 5500mW
- ogniskowa 50mm
- plamka 0,08x0,1mm
Prędkość pracy: 0-10000 mm/min
Zabezpieczenia:
- czujnik płomienia
- wstrząsu
- wyłącznik awaryjny

Resztę znajdziecie pod linkiem znajdującym się na początku opisu a teraz zapraszam na film :)
Pozdrawiam @tanie majsterkowanie

Komentarze