Dron nagrywa wyczyny kierowców na drodze. STOP PIRAT00:00:55

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: STOP_PIRAT
3 marca 2022 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadząc działania na terenie miasta Bydgoszcz wzięli pod lupę zachowania kierowców na rondzie Fordońskim przy pomocy policyjnego drona. Dziesięciu kierujących zlekceważyło zmieniające się światła i kontynuowało jazdę nie zważając na stworzone w ten sposób zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi.

Równie nieroztropnym podejściem do przepisów ruchu drogowego wykazało się 17 kierujących, którzy następnego dnia zostali namierzeni przez policyjnego drona w rejonie ulic: Kujawskiej, Konopnickiej i Wojska Polskiego. Zapomnieli, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych, bezpośrednio przed nim, ani też pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

W trakcie dwudniowych działań mundurowi ujawnili 27 kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, oznakowania i obowiązujących przepisów. 21 z nich policjanci ukarali mandatem karnym, a czterech pouczyli. W stosunku do 2 kierowców sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci zapowiadają kontynuację tego typu działań.

Źródło: KWP Bydgoszcz

Zapraszam Cię do zasubskrybowania kanału, ocenienia i skomentowania filmu oraz dalszego udostępniania.
Jeśli masz ciekawy film, wyślij go na adres e-mail: stoppirat2020@gmail.com
Większe filmy możecie wysyłać przez Dysk Google lub bez zakładania konta przez https://wetransfer.com
instagram: stop_pirat

Kamera samochodowa to nasza druga para oczu, która widzi więcej i przez cały czas. Zdecydowanie poprawia nasze bezpieczeństwo, a także jest najlepszym pełnomocnikiem w sytuacji wątpliwej, której gdyby nikt nie nagrał, nikt by w jej przebieg nie uwierzył.

Komentarze