NHP 02. Najnowsza historia Polski - 1956-1970 - analiza cybernetyczna Marcin Hagmajer01:14:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: naiwarszawa
Zapowiedź: https://youtu.be/yQbN1QAMVUs
Dyskusja po wykładzie: https://youtu.be/bjSsbP6Hg28

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/nai-sub
WWW: http://bit.ly/naiwwa

Kurs NHP - NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI - ANALIZA CYBERNETYCZNA

Wykładowca: Marcin Hagmajer

Nowy kurs w NAI Warszawa dedykujemy wszystkim zainteresowanym powojenną historią Polski, a szczególnie głębszym jej zrozumieniem. Wykładowca, Marcin Hagmajer, obejmie w nim okres od 1943 do 2020 roku. Prelegent, przybliżając mniej znane szerszym odbiorcom związki przyczynowe, przedstawi motywacje i normy cywilizacyjne decydentów posiadających największy wpływ na kluczowe decyzje dla narodu i państwa. Z jakich środowisk pochodziła ówczesna władza? W jaki sposób została zrekrutowana? Jak doszło do tego, że stalinowcy określonego pochodzenia stali się jądrem późniejszych środowisk opozycji politycznej w PRL? Te i inne sprawy wykładowca przedstawi na geopolitycznym tle.

Drugi wykład obejmie lata 1956-1970.

Prelegent skupi się na procesach sterowania okresu gomułkowskiego. Do analizy wykorzystane zostaną osiągnięcia polskiej szkoły cybernetyki i nauki o cywilizacjach, w tym obliczenia udziałów w sterowaniu międzynarodowym.


Marcin Hagmajer jest jednym z pionierów Narodowej Akademii Informacyjnej, od wielu lat zaangażowany w popularyzację zastosowań cybernetyki i nauki o cywilizacjach. Publicysta, redaktor Nowoczesnej Myśli Narodowej, współautor Komentarzy 8 dnia.


#Historia #HistoriaPolski #PRL
więcej

Komentarze