Wyłudzacze odszkodowań nagrywali swe ofiary. Policja poszukuje pokrzywdzonych. STOP PIRAT00:02:14

    zwiń opis video pokaż opis video
    Dodał: STOP_PIRAT
    Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu, prowadzi śledztwo w sprawie dokonania szeregu oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych.

    Podejrzani działali w sposób szczególnie bulwersujący, celowo doprowadzając do kolizji drogowych. Jak ustalono, sprawcy działali najczęściej w taki sposób, iż w porze wieczorowo-nocnej, w wytypowanych przez siebie miejscach, oczekiwali lub przemieszczali się trasami, głównie dwupasmowymi, poszukując potencjalnej ofiary. W zależności od rodzaju pojazdu jakim się poruszała, zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę, za którym jechali. Następnie gwałtownie przyśpieszali ustawiając swój pojazd w taki sposób, aby kierowca zmieniając pas ruchu, nie widząc ich w lusterku, po zjechaniu doprowadzał do stłuczki. Sprawcy wykonując ten manewr, chwilowo gasili również światła w swoim aucie, stając się tym samym, praktycznie niewidoczni na drodze dla potencjalnej ofiary.

    Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta wzbudzając w ofierze przekonanie o jej ewidentnej winie i idąc jej na rękę namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą.
    Ofiary chcąc uniknąć utraty zniżek ubezpieczeniowych oraz mandatu za spowodowanie kolizji najczęściej ulegały namowom i wyrażały zgodę na przekazanie określonej kwoty, która rzekomo miała pokryć koszty naprawy samochodu oszustów.
    Najczęściej, pieniądze przekazywane były w gotówce wypłacanej z pobliskich bankomatów, poprzez przekazanie kodu BLIK, a także przez przelew na konto. Co ciekawe, sprawcy jednego wieczoru, tym samym pojazdem, prowokowali po kilka kolizji, co pozwalało im uzbierać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

    Apel o zgłaszanie się osób, które od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast, w okolicznościach mogących wskazywać na podobny sposób działania sprawców.
    Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

    W sprawie tej do tej pory zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn ( mieszkaniec Bydgoszczy i gminy Nowa Wieś Wielka).

    Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję skontaktuj się z policjantami!

    Źródło: KMP Bydgoszcz

    Kamera samochodowa to nasza druga para oczu, która widzi więcej i przez cały czas. Zdecydowanie poprawia nasze bezpieczeństwo, a także jest najlepszym pełnomocnikiem w sytuacji wątpliwej, której gdyby nikt nie nagrał, nikt by w jej przebieg nie uwierzył.

    Music from Uppbeat (free for Creators!):
    https://uppbeat.io/t/cinco/knockers
    License code: NBPWP4ZILJG1WCIR
    więcej

    Komentarze

    • avatar

      anonim+ 2  

      jedyny pożytek z tej milicji to to, że może dojadą tych wrzodów i wreszcie ich pozamykają... odpowiedz

    • avatar

      anonim  

      niektóre sytuacje z nagrań to poważne kolizje, a możliwe że i wypadki. policja musiała być wtedy na miejscu i jestem ciekaw kogo wskazywała jako sprawcę. na nagraniach widać że nie ma świateł, widać że jadą poboczem i w chwili gdy drugi kierowca zjeżdża na prawy, to oni "wracali" z pobocza na ten pas doprowadzając do kontaktu.
      jestem bardzo ciekawy czy pokrzywdzeni byli też przez przez policjantów, którzy oceniali po łebkach- "zmieniałeś pas z lewego na prawy, masz uszkodzoną prawą stronę, drugi kierowca lewą, więc to twoja wina". odpowiedz