NAJWYŻSZA droga Europy | Najpiękniejsze drogi Europy odc. 5/5 | Col del la Bonette - Francja | 4K00:25:11

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: PoDrodze
Najpiękniejsze drogi Europy (odc. 5/5) | Najwyższa droga Europy |
SUBSKRYBUJ - http://bit.ly/SUBSKRY8UJ
Wesprzyj tworzenie kolejnych filmów na PATRONITE - https://patronite.pl/ArkadyFiedler

Następny drogowy cel jest niedaleko, skrótem przejeżdżam kolejny raz przez kawałek słonecznej Italii, kierując się na najwyższa publiczną drogę z dojazdem asfaltowym w Europie, która znajduje się nieopodal przełęczy Col de la Bonette. Gdy docieram do celu na wysokości 2802 mnpm, wszyscy inni motoryzacyjni turyści właśnie ruszają w drogę powrotną. Zostajemy sami, ciesząc się widokiem, wiatrem szarpiącym chmury poniżej i słońcem chylącym się ku zachodowi. Noc spędzamy 300 metrów poniżej.
Stąd postanowiłem kierować się w stronę domu zahaczając po drodze o muzeum motoryzacji w Turynie.
Aby nie dymić pod nosem mieszkańców przemierzanych krain i nie zanieczyszczać otaczającego mnie środowiska, zabieram w podróż elektrycznego nissana Leafa z baterią 62 kWh i zasięgiem do 385 km, sprawdzając przy okazji jaki jest stan europejskiej elektromobilności, rownież w krajach elektromobilnie mniej rozwiniętych i jak jej infrastruktura oraz dostępność zmieniły się od czasu moich ostatnich podróży starym elektrycznym Leafem przez Europę w 2018 i 2019 roku.

Zapraszam w moje strony:
Facebook: https://www.facebook.com/ArkadyFiedler/
Instagram: https://www.instagram.com/arkady_fiedler/
Twitter: https://twitter.com/ArkadyFiedler3
Strona internetowa: http://arkadyfiedler.com
Książka: http://shop.fiedlertravel.com/Maluchem-przez-Afryke.

Jadą ze mną:
Nissan
BestDrive
Continental
Eco dla biznesu
Spalarnia.pl

Zdjęcia i montaż: Kamil Piechowiak (https://kamkam-visuals.com)
Muzyka: Igor Szulc

Kilka słów o mnie:
Jestem podróżnikiem i pasjonatem dalekich wypraw samochodowych, producentem filmów podróżniczych oraz autorem dwóch książek - Maluchem przez Afrykę i Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę. Od wielu lat oddaję się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Jestem między innymi pomysłodawcą i organizatorem wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze, w 2009 r. PoDrodze - Maluchem wzdłuż granic Polski, w 2014 r. Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), w 2016 r. Maluchem przez Azję. Zrealizowałem też projekt Electric Explorer African Challenge 2018 pierwszą w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic).

Komentarze