Dlaczego mamy wybić sobie z głów pamięć o Kresach?00:55:11

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2022 rok będzie kolejnym rokiem, gdy w Polsce będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. W tym roku atmosfera obchodów na pewno będzie szczególna, zwłaszcza ze względu na powszechną ukrofilską atmosferę wywołaną wybuchem wojny z Rosją.

Pojawiają się głosy, że trudne aspekty relacji polsko-ukraińskich, o których prawdziwe przedstawianie przez lata upominały się środowiska kresowe, ale też wielu innych uczestników polskiego życia publicznego, powinny zostać wyciszone. Każdy, kto podnosi niewygodne tematy musi liczyć się z automatycznym oskarżeniem o bycie ruską onucą.

Jednocześnie źródła medialne donoszą o możliwej zmianie polityki władz w Warszawie i akceptacji przez nie kultu UPA i Stepana Bandery i ograniczeniu polskiego sprzeciwu do protestów względem hołdów dla poszczególnych dowódców UPA. Jednocześnie przedstawiciele władz w Kijowie zdają się testować wytrzymałość Polaków: ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk w wywiadzie negował ludobójstwo na Wołyniu i mówił o rzekomym prześladowaniu Ukraińców przez Polaków. Melnyk ma według medialnych informacji niedługo opuścić Berlin, ale... w celu objęcia urzędu wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy. Polskie władze zadowoliły się stwierdzeniem, że wypowiedź Melnyka była jego prywatną opinią.

Czy wobec proukraińskiego obłędu wśród polityków, hierarchów kościelnych, celebrytów i propagandy medialnej będzie możliwe godne upamiętnienie ofiar wołyńskiego ludobójstwa? O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy można dokonywać na poniższe numery kont:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 lub 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109
pisząc w tytule darowizna. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze