MOSTAR - Nie tylko Stary Most? - Bośnia i Hercegowina #400:12:55

zwiń opis video pokaż opis video
Podczas podróży po Bośni i Hercegowinie nie sposób ominąć Mostar. Miasto i jego most jest wizytówką kraju a jego uliczki budynki, restauracje i atmosfera nadają podróży dodatkowych wrażeń. Eksplorujemy miasto i zagłębiamy się w jego historię, zwłaszcza tę nowszą.

Mostar i jego most to to pierwsze co pojawia się przed oczami zaczynając układać plan podroży do Bośni i Hercegowiny. Stary most łączy dwa brzegi Neretwy i stanowi centralny punkt Starego Miasta w Mostarze. W tej części kraju o stałą przeprawę przez rzekę nie jest łatwo. O ile z rwąca woda i stromymi skalistymi brzegami pewnie można by było sobie poradzić, to widmo tego jak może się tutaj podnieść poziom wody zależnie od pory roku stanowi dodatkową trudność, Stary most został zbudowany z pomysłem za czasów kadencji Turków osmańskich i dumnie pełnił rolę przeprawy był świadkiem wydarzeń w mieście grubo ponad 4 wieki, ale nie przetrwał lat 90 ostatniego wieku, kiedy to został zniszczony.

Jak to bywa w turystycznych miejscach jak i w życiu. Trafiają się ludzie dobrzy, uczynni i wiarygodni, ale są też tacy, których interes leży w oszukiwaniu innych. W taką pułapkę właśnie wpadliśmy, gdy nieco za bardzo popuściliśmy wodze zaufania. W nagrodę za udany przekręt oszust ozdobił okładkę tego filmu :).

Wycieczka z lokalnym przewodnikiem:
Mostar Free Walking Tour by Sheva Walking Tours

Kamera:
GoPro Hero 6
Lumix G8
Mavic Air

Podziękowanie dla uczestników wyprawy: Artura i Tomasza.

#mostar
#bosnia2022

Komentarze