10 wpadek sztucznej inteligencji [TOPOWA DYCHA]00:11:37

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Topowa_Dycha
Ileż to filmów widzieliśmy już na temat sztucznych inteligencji, które wyrwały się spod ludzkiej kontroli i postanowiły się pozbyć swoich twórców? Skynet z sagi o terminatorze, VIKI z filmu AI Sztuczna Inteligencja, program główny w filmie TRON, maszyny w świecie Matrixa i oczywiście HAL 9000 z Odysei Kosmicznej to najciekawsze personifikacje naszego strachu przed buntem technologii, którą dawno większość z nas przestała rozumieć.

Oczywiście, chętnie korzystamy z internetu, wyszukiwarek, smartfonów, kierujemy się podpowiedziami algorytmów słuchając muzyki, wybierając filmy lub dając się przekonać reklamom. Jednak większość z nas nie ma zielonego pojęcia jak to wszystko działa, dlatego można to traktować na równi z magią: robi magiczne rzeczy, ale nie wiadomo jak. Zatem jak tu się nie obawiać, że może nagle zwrócić się przeciwko nam? Do tego jednak długa droga, dlatego dziś przedstawię wam 10 wpadek AI.

Współpraca: topowadycha@mediakraft.tv

Odliczanie czas zacząć! Dyszka faktów, ciekawostek lub po prostu informacji, które raz cię rozbawią, a kiedy indziej wzruszą do łez. Od teorii konspiracyjnych, przez nietypowe wydarzenia, aż do najdziwniejszych wynalazków.
więcej

Komentarze