Staropolski żurek zachwycił żołądki mieszkańcom Jaworzna00:02:48

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: dlaCiebietv
ŻUREK PO STAROPOLSKU Z PRZYJACIÓŁMI to inicjatywa Fundacji Kobieca Przystań oraz Urzędu Miejskiego w Jaworznie, która odbyła się dzisiaj pod jaworznicką Płaszczką. Żurek był naprawdę wyśmienity.

ŻUREK PO STAROPOLSKU Z PRZYJACIÓŁMI to smaczna i ciekawa inicjatywa, która odbyła się dzisiaj 30 września 2022 roku pod jaworznicką płaszczką. Wszyscy jaworznianie i nie tylko, mogli spróbować tego wyjątkowego dania między 12:00 a 16:00.

Kucharz Tobiasz Król to główny winowajca powstania tego pysznego dania. Zgodził się zdradzić nam, jaki jest sekretny składnik jego staropolskiego żurku. Okazuje się nim włożone serce w gotowanie oraz pasja, z jaką przygotowywano potrawę.

Początkującym kucharzom, którzy próbują dotrzeć przez żołądek do serca, poleca właśnie skupić się na sercu, bo wszystko, co robimy, począwszy od gotowania, a na całym naszym życiu skończywszy, powinno wykonywać się z pasją i 100% zaangażowaniem, wówczas zawsze osiągniemy się sukces. Powinno również zawsze pomagać się drugiej osobie, to także pomaga w osiągnięciu naszych celów dodaje kucharz.

Przy wyborze swojej ulubionej potrawy nasz kucharz również kieruje się sprawami sercowymi i mówi nam że jego ulubionym daniem jest makaron spaghetti przyrządzony przez jego żonę. Z sentymentem wspomina także potrawy, jakie przygotowywała jego mama i jest przekonany, że to właśnie dania mam są tymi, których nie da się odtworzyć.

Mieszkańcom Jaworzna żurek bardzo przypadł do gustu. Niektóre Panie mówił wprost, że one też robią pyszny żurek, ale nie aż tak pyszny, jak ten. Wszyscy zgodnie mówili i powtarzali, że żurek jest pyszny, smaczny, bardzo dobry, że ma dużo ciekawych składników i takiego to jeszcze nie jedli.

My również spróbowaliśmy żurku i co tu dużo mówić, był on naprawdę smaczny, dlatego wszyscy ci, którzy nie zdążyli go spróbować, mogą naprawdę tego żałować.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
więcej

Komentarze