Tabata na skakance - Jump Rope Challenge (Tabata on a skipping rope)00:04:11

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kmilek
Tabata na skakance (Tabata on a skipping rope)
Home Tabata Workout - JUMP ROPE CHALLENGE

Trening spalający tkankę tłuszczową.
Spalaj tłuszcz jeszcze długo po ćwiczeniach!
Wierze w Ciebie! Dasz rade! Do dzieła!

Kowalscy Team
Kamil Kowalski & Magda Kowalska

Instagram: https://www.instagram.com/kamil_kowalski_team/
Facebook: https://www.facebook.com/KowalscyTeam/
KowalscyTeam: http://www.kowalscyteam.pl
Dieta/Odchudzanie/Sylwetka

-----Tabata to trening trwający przeciętnie ok 20 sekund powtarzany 8 razy, między każdym powtórzeniem mamy 10 sekund odpoczynku. Przeważnie taki trening trwa ok 4 minut.
Opracował go w 1996 r. Japończyk, dr Izumi Tabata.

Osoby trenujące, które chcą wykonywać trening interwałowy Tabata, muszą wykonywać ćwiczenia w jak najszybszym tępię, zachowując przy tym jak najlepszą technikę ćwiczenia.
W takim treningu można wykonywać od 1 do 8 różnych ćwiczeń, przy założeniu że musimy zaangażować jak największą grupę mięśni.

Przykładowa formuła: 1 ćwiczenie wykonane 8 razy, 2 ćwiczenia wykonywane po 4 razy, 4 ćwiczenia wykonane po 2 razy.

Tabata to jedna z metod treningu HIIT (high intensity interval training), cechą główna tego treningu jest osiągnięcie maksymalnych wartości poboru tlenu (nawet 90-100%) i bardzo wysokiego tętna.
Normalnym jest że przy dobrze wykonanej tabacie będziesz miał/miała zadyszkę przy której nie da się mówić. Dlatego bardzo ważnym jest przy tabacie jak najwyższe obciążenie organizmu i bardzo duża intensywność ćwiczeń. Jeśli nie damy z siebie wszystkiego przy tego rodzaju ćwiczeniach to tabata traci swoją skuteczność i właściwości.

Warto w ciągu tygodnia wykonywać 2-4 różne tabaty. Osobie początkującej wystarczą 2, w miarę zdobywania doświadczenia i sprawności podnoś sobie poprzeczkę.

Tabata pozwala jednocześnie poprawić wydolność organizmu i wytrzymałość. Dodatkowym efektem ćwiczeń interwału Tabata jest skuteczna i  szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz rzeźbienie/rekompozycja sylwetki.

W przypadku Tabaty spalanie tłuszczu następuje w głównej mierze po treningu. Jeżeli trening został wykonany w bardzo wysokiej intensywności, procesy beztlenowe, które były dominujące
podczas tych ćwiczeń, spowodowały tzw. dług tlenowy. Energia, która została wytworzona z niedoborem tlenu, musi być organizmowi oddana, proces ten przebiega już przy udziale tlenu, podczas odpoczynku po ćwiczeniach. Przyspieszenie metabolizmu, które nastąpiło po Tabacie wymaga energii, tą energię musi czerpać z tłuszczu. W tym czasie z organizmu są usuwane produkty beztlenowej przemiany materii a równowaga ustrojowa jest przywracana.

Spalanie po Tabacie trwa nawet kilkanaście godzin po treningu i jest jednym z najlepszych sposobów pozbywania się jego nadmiaru tłuszczu.

Z uwagi na wysoką intensywność oraz potencjał do spalania dużych ilości energii polecana jest podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Nie zapomnij przed tabata wykonać solidną rozgrzewkę!

Komentarze