Tajemnica Afryki. Kalendarz Adama. Czy powstała w bardzo odległej prehistorii?00:20:25

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: LukaszKulak
Kalendarz Adama określana jest często jedną z najstarszych konstrukcji, jaką stworzyli ludzie. Budowla ta, określana jest, jako afrykańskie Stonehenge, choć jest znacznie starsze od kamiennego kręgu w Anglii.
Kalendarz znajduje się w RPA w prowincji Mpumalanga i składa się z pionowo ustawionych megalitów. Średnica kręgu liczy ok. 30 metrów i stanowi przykład nienaruszonego kamiennego kalendarza. Na miejscu zidentyfikowano różne astronomiczne właściwości.

W górach Republiki Południowej Afryki rozsiane są tysiące ruin kamiennych kręgów. Pierwszych szacunków liczbowych tych ruin dokonał w 1891 roku angielski odkrywca Theodore Bent. Ocenił, że w tej części świata było ich około 4000. Do 1974 roku szacunki wzrosły do 20 000. Obecnie badacz i autorytet w tej dziedzinie, Michael Tellinger, oszacował liczbę starożytnych kamiennych ruin na 100 000.

Znane jest przez afrykańskią starszyznę, jako Miejsce Narodzin Słońca. Pierwsze informacje o istnieniu Kalendarza Adama pojawiły się w 2003 roku. Zostały one podane przez południowoafrykańskiego pilota Johana Heinea, który latał nad górami Mpumalanga w RPA od ponad 20 lat i zainteresował się tysiącami dziwnych okrągłych kamiennych obiektów rozsianych po całym regionie i zaczął je fotografować.

Konsultując się z ekspertami w sprawie ich pochodzenia, poinformowano go, że są to pozostałości kraalu bydlęcego (wybiegu dla bydła) pozostawionego przez ludność Bantu podczas migracji z północy około XIV wieku. Dziś ta teoria wydaje się daleka od ostatecznej, ponieważ kamienne struktury różnią się od kraala, które są zwykle wykonane z ciernistych krzewów, z jednym wejściem / wyjściem dla bydła.

Blog: lukaszkulak92.wordpress.com
E-mail: lukaszkulak92@wp.pl
facebook: https://www.facebook.com/ZatajonaPrawda/

Jeżeli chcesz wesprzeć mnie finansowo możesz przelać określoną przez Ciebie kwotę na poniższy rachunek bankowy:
Konto bankowe: 65 1050 1793 1000 0092 5955 9566 (ING BANK ŚLĄSKI)

Komentarze