Jak zrobić IR Blaster? - ArtekDIY #1400:05:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: ArturPetrzak
W tym odcinku ArtekDIY dowiecie się, jak zrobić IR Blaster, czyli prosty gadżet, do smartphone'a, który zamieni go w pilot uniwersalny do sterowania urządzeniami na podczerwień.

Facebook: http://www.facebook.com/ArtekDiy

Jeżeli macie wzmacniacz słuchawkowy, to użycie go przed IR blasterem znacznie poprawi jego zasięg. Odpowiednio celując w port znajdujący się na radiu, mogłem bez problemu je kontrolować z odległości kilku metrów, w porównaniu do telewizora, który dało się kontrolować z odległości zaledwie kilku cm. Wszystko zależy od położenia portu IR Waszego urządzenia. Port IR mojego radia był łatwo dostępny, natomiast port telewizora był dobrze schowany za przyciemnioną obudową i nie udało mi się go dokładnie zlokalizować.

Kupując z linków podanych niżej wspierasz mój kanał :)

Potrzebne części:
- 2x Podczerwona dioda nadawcza 940nm: (można je wyciągnąć ze starych pilotów)
Aliexpress: http://bit.ly/2rRfxYO

- Złącze Jack

OŚWIADCZENIE: Ten opis zawiera linki partnerskie, co oznacza, że kupując przedmioty za ich pomocą dostanę niewielką prowizję. Pomoże mi to tworzyć lepsze i ciekawsze filmy. Dziękuje za wsparcie!

WAŻNE!
1. Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe przez naśladowanie filmu. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!
2. Film powstał wyłącznie w celach edukacyjnych i nie powinno się go naśladować.

Film znajduje się w katalogu: Jak zrobić... - ArtekDIY


Komentarze