Kazio i WIOSNA film edukacyjny dla dzieci Oznaki wiosny i zmiany w przyrodzie | Kamlotki00:13:39

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Kamlotki
Nowy film: Kazio i Wiosna film edukacyjny dla dzieci. Oznaki wiosny, zmiany w przyrodzie, wiosenne kwiaty, ptaki wiosną, zwierzęta budzące się ze snu zimowego. Poznamy wiosenne miesiące: marzec, kwiecień, maj i 1 połowę czerwca. Film przeznaczony jako pomoc edukacyjna dla rodziców, nauczycieli przedszkoli i szkół.

Rozdziały:
0:00 Kazio i Wiosna film edukacyjny dla dzieci
1:13 PIERWSZE OZNAKI WIOSNY. Zwiastuny wiosny film dla dzieci
4:33 MARZEC i wiosna film dla dzieci
7:47 KWIECIEŃ i wiosna film dla dzieci
9:36 MAJ i wiosna film dla dzieci
12:06 CZERWIEC i wiosna film dla dzieci

Treść filmu (fragmenty)

Wiosna to jedna z czterech pór roku. Kalendarzowy początek wiosny wypada 21 marca. Pierwszy dzień wiosny to również dzień równonocy wiosennej. To moment, w którym dzień i noc są równe. Wiosna to czas, w którym rośliny i zwierzęta budzą się do życia. To okres wielkich zmian w przyrodzie.

Pod koniec zimy warto wpatrywać się w przyrodę. Możemy zauważyć wiele znaków nadchodzącej wiosny. Dni staną się dłuższe, a słońce zaczyna świecić coraz mocnej. Wciąż jest zimno, a na ziemi może jeszcze leżeć śnieg. Czujemy, że coś się dzieje. Pomimo mrozu, na zewnątrz robi się jasno i przyjemnie. Zauważymy kwitnącą leszczynę i słyszymy śpiewające ptaki. To sygnał, że rozpoczęło się przedwiośnie - moment styku zimy i wiosny. Jego symbolem jest przebiśnieg niezwykły kwiat, który pojawia się bardzo wcześnie.

W marcu jak w garncu. Znacie to przysłowie? A może zastanawiacie się co oznacza? Już wam mówię! W marcu pogoda jest bardzo zmienna i nieprzewidywalna. Dzisiaj może być pięknie i słonecznie, a następnego dnia spadnie śnieg i będzie zimno. W tym czasie mogą wystąpić cechy wszystkich czterech pór roku. Zupełnie tak jakby ktoś włożył wszystko do jednego garnka i wymieszał.
Śnieg topnieje, tworząc wielkie kałuże. Rośliny budzą się do życia. Na drzewach i krzewach widać pączki. Na wierzbie pojawiają się bazie kotki. Widzimy pierwsze owady, a ptaki wracają do Polski. Z zimowego snu budzą się zwierzęta: Żaby. Ślimaki. Borsuki. Zaskrońce. Bobry. Jeże. Nietoperze. I Niedźwiedzie.
W marcu popularny jest zwyczaj topienia marzanny. Marzanna to słomiana kukła symbolizująca zimę. Pierwszego dnia wiosny wrzuca się ją do rzeki. Jest to symboliczne pożegnanie zimy.
Marzec to również bardzo pracowity miesiąc dla ogrodników. To czas wielkich porządków. Trzeba wygrabić stare liście, przyciąć drzewa, oczyścić rabaty i przygotować grządki. To także moment na wysiewanie pierwszych warzyw. W gruncie możemy siać szpinak. Rzodkiewki. pietruszkę naciową. pietruszkę korzeniową. I rzepę. Zapaleni ogrodnicy przygotowują w domu rozsady warzyw. To takie sadzonki, które będziemy hodować w domu na parapetach, a po 15 maja wysadzimy je do ogrodu. W ten sposób możemy przyspieszyć nasze zbiory i wyhodować rośliny, które w naszych warunkach normalnie by nie dojrzały. Na parapetach w marcu wysiewa się innymi Pomidory. Papryki. Bakłażany. Kalafiory. Brokuły. I seler.

Podkład muzyczny: Darmowa biblioteka youtube
Serdeczne podziękowania dla freepik, vecteezy, pexels, wikipedia.
Pomysł i realizacja: Kamlotki

#wiosna #marzec #filmedukacyjny

Polecamy filmy:
Kazio i DZIEŃ KOBIET film edukacyjny dla dzieci https://youtu.be/2ve7W8GQ3UY
Kazio i Dinozaury dla dzieci film edukacyjny https://youtu.be/RzzStXC5154
Kotek Julian Tuwim Bajka o kotku https://youtu.be/u3EmOltgLsU
Ukraina film edukacyjny https://youtu.be/567jMfydXZQ

Film znajduje się w katalogu: Kazio i filmy edukacyjne dla dzieci


więcej

Komentarze