DUSZA W CIĄGŁYM CYKLU (Materia / Poczęcie / Śmierć / Sen / Genetyka / Duchowa Ewolucja)[Lektor PL]00:20:56

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: ZA_KURTYNA
DUSZA W CIĄGŁYM CYKLU (Materia / Poczęcie / Śmierć / Sen / Genetyka / Duchowa Ewolucja)[Lektor PL]

Każdy żywy organizm posiada duszę. Dusza to system ciał potrzebny do działania żywym organizmom w procesie przystosowania do otaczającego środowiska. U człowieka może mieć: jedno, dwa, trzy, cztery, lub dużo więcej ciał, które razem tworzą to co nazywa się duchem człowieka lub jego duszą.
Każdy żywy organizm to fizyczne ciało oraz dusza, które stanowią jedność, i czym bardziej staje się duchowy i moralny człowiek, tym większa jest liczba utworzonych ciał jego duszy. Minimalna ilość ciał duszy, czyli jedno eteryczne występuje u najprostszych i prymitywnych organizmów. Maksymalna ilość ciał dla naszego planu egzystencji to sześć - Eteryczne, Astralne, oraz 4 mentalne. Właśnie ten system ciał nazywamy istotą duszy, który po zakończeniu działania ciała fizycznego opuszcza je.
Dusza porzuciwszy ciało fizyczne jest w stanie myśleć, zastanawiać się, czuć i wszystko to odbywa się poza ciałem fizycznym. Może być duszą składającą się z jednego ciała lub wielu więcej. Wyjście ducha z fizycznego ciała odbywa się ze wszystkimi ciałami razem i nigdy się one nie rozdzielają. Fizyczne, eteryczne, astralne i 1 mentalne ciało tworzą jednolity kompleks, który staje się żywym organizmem, żywą materią, życiem.
Życie kończy się kiedy ten system zostaje zburzony i pojawia kiedy on znika. Specjalne miejsce w tym żywym systemie zajmują komórki nerwowe a ściślej centrum nerwowe mózg. W wielokomórkowym organizmie dominującą pozycję wyznaczono komórkom nerwowym. Wpływają i kierują one funkcjami wszystkich pozostałych typów komórek. Każdy neuron w mózgu generuje pola zwane wszechpolami, które kontrolują wszystkie funkcje organizmu.
więcej

Komentarze