Michalkiewicz: Grzegorz Braun przyćmił exposé Donalda Tuska00:12:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Redaktor Stanisław Michalkiewicz zabrał głos ws. incydentu z gaśnicą, którą poseł Grzegorz Braun zgasił 12 grudnia zapalone w Sejmie RP chanukowe świece. Zapytany, czy o wpływ tego wydarzenia na wizerunek Polski w świecie Michalkiewicz stwierdził, że: wszyscy będą skakać przed diasporą żydowską z gałęzi na gałąź, więc tu się nic nie zmieni i proces ten będzie tylko się pogłębiał w miarę rozwoju dialogu z judaizmem. Oceniając zaś samo zajście publicysta zauważa, iż to była demonstracja, której celem było zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania konstytucyjnych zasad. W tym przypadku akurat zasady rozdziału państwa od kościoła.

Stanisław Michalkiewicz zwraca uwagę, że obchody święta Chanuki mają znamiona liturgii, która wedle Konstytucji RP nie powinna mieć miejsca w gmachach publicznych. Jednym z argumentów jest m. in. równość uznanych przez państwo polskie wierzeń i religii, gdzie w tym przypadku widać szczególne uprzywilejowanie judaizmu, kosztem wszystkich pozostałych wyznań, których ceremonie nie są przecież odprawiane na sejmowym korytarzu.

Zdaniem Michalkiewicza posłowie nie wyciągnęli należytych wniosków z tej sytuacji. Natychmiast skorzystali z okazji, by się oburzyć. A kto się pierwszy oburzy, to na pewno zostanie zauważony, gdzie trzeba. () To tylko pokazuje jakich tchórzliwych przywódców mamy, bo to jest ta sama zgraja, która jeszcze kilka tygodni temu pyskowała na temat konieczności przestrzegania tej zasady [rozdziału kościoła od państwa przyp. red.]. No a teraz, jak przyszło co do czego, to ogony podkulili pod siebie i cała zgraja potępiła Grzegorza Brauna.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!
więcej

Komentarze