Putin, Szejkowie i ropa. Rosja i OPEC sterują cenami, a Polak przepłaca za paliwo00:18:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: fxmagcda
Ropa naftowa to największy rynek surowcowy świata. Wojna na Ukrainie i konflikt w Izraelu napędzają niepokoje i wzrost cen czarnego złota. Kluczowe znaczenie dla kursu ropy ma polityka kartelu OPEC+. Tej grupie przewodzi Arabia Saudyjska oraz Rosja. Poprzez redukcje produkcyjne kraje te sterują notowaniami ropy, przez co ceny paliw są podwyższone. Jednocześnie, Rosja unika sankcji nałożonych na ropę. Iran może zaangażować się w wojnę na Bliskim Wschodzie, a to mogłoby wywołać dalszy rajd ceny ropy.

Czy ropa podrożeje? Czy paliwa będą drogie? Jakie surowca będą zyskiwać? Czy złoto zyska na niepokojach geopolitycznych? Odpowie Michał Stajniak, analityk surowcowy XTB.

Rozmowę poprowadził Przemysław Tabor, redaktor FXMAG.

Sponsorem materiału jest XTB oraz marka Lenovo
Załóż konto w XTB https://www.fxmag.pl/xtb-strona-glowna
Link do konferencji online Masterclass https://link-pso.xtb.com/pso/EXUug

#geopolityka #rosja #ropa #złoto

0:00 Wstęp
0:38 Rosja omija sankcje na ropę naftową
2:30 Geopolityka i ropa naftowa - czy ceny ropy i paliw wzrosną?
4:19 Eskalacja wojny na Bliskim Wschodzie. Czy Iran zaatakuje?
6:23 Załamanie gospodarki w Chinach - jak wpłynie na ceny surowców i towarów?
8:35 Które surowce mogą mocno podrożeć? Transformacja energetyczna
10:18 Kobalt, Lit, Pallad - czy nadchodzi hossa?
12:12 Geopolityka, wojna i złoto. Czy metal szlachetny podrożeje na fali niepokoi?
16:55 Prognoza przyszłości złota


Portal FXMAG oraz kanał FXMAG na portalu YouTube ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie i na portalu YouTube treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, oferty publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2005 r., Nr 184, poz. 1539, z późn. zm.), jak również nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Nie stanowi również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Opinie wyrażone w niniejszym materiał dotyczące spółki oraz instrumentów finansowych nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej

Komentarze