Upadek cywilizacji łacińskiej: psychologia tłumu - wykład Magdaleny i Adama Wielomskich00:47:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Jedną z form dywersji przeciwko społeczeństwom tzw. Zachodu jest promowanie materialistycznego obrazu świata, zgodnie z którym nie istnieje nic poza materią, żadna wyższa rzeczywistość, nie ma Boga, nieśmiertelnej duszy i w ogóle świata duchowego.

Marksizm jest tylko jednym z wielu nurtów, które promowały i promują materializm. Filozofem, od którego Marks zaczerpnął materialistyczny obraz świata był Ludwik Feuerbach. Uznał on, że Bóg jest tylko projekcją ludzkiego rozumu i że człowiek przypisał Bogu swoje własne cechy, w ten sposób dokonując deprecjacji możliwości ludzkości. Feuerbach jest ojcem tzw. humanizmu materialistycznego, zgodnie z którym człowiek może odzyskać swoją godność tylko wtedy, jeśli odrzuci wiarę w jakąś pozamaterialną rzeczywistość i skoncentruje się na budowie raju na Ziemii. Marksizm realizował ten postulat poprzez budowanie społeczeństwa komunistycznego.

Tą samą drogą poszedł Fryderyk Nietzsche i Marcin Heidegger, od których wywodzi się postmodernizm. Także wiele nurtów psychologii ma swoje filozoficzne źródła właśnie u Feuerbacha.

Materializm prowadzi do tego, że człowiek przestaje sobie zadawać wielkie pytania, które zadawała sobie ludzkość przez tysiąclecia: czy jest Bóg, czy istnieje nieśmiertelna dusza, czym jest dobro i zło, co czeka mnie po śmierci, jak dobrze żyć. Człowiek staje się zwierzęciem z ludzką twarzą, które żyje tylko chwilą obecną i szuka przyjemność. A to otwiera drogę do tego, by nim manipulować, bo jeśli sam nie zadaje sobie trudu myślenia i zastanawiania się nad prawdą, łatwo podsunąć mu pod nos różne zmanipulowane treści, pod warunkiem, że będą atrakcyjnie opakowane.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!
więcej

Komentarze