Sykulski w Poznaniu00:20:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Geopolityk i politolog, dr Leszek Sykulski twierdzi, że wielkie plany polityczne wymagają zaplecza społecznego, które buduje się poprzez manipulację zwaną także incepcją. To swoiste połączenie infekcji z koncepcją wskazuje, że dochodzi tu do zakażenia odbiorców pewną myślą, której nośnikiem są przede wszystkim media. Przy ich pomocy oddziałuje się na ludzką podświadomość. A przykładem może być tutaj narracja mówiąca o wojnie w lub na Ukrainie, tak jak byłaby to wojna domowa, choć w rzeczywistości jest to konflikt cywilizacyjny, który jedynie toczy się na terytorium Ukrainy.

Nie jest to zatem wojna między Rosją a Ukrainą, lecz wojna zastępcza [ang. proxywar], która toczy się między Rosją i jej sojusznikami oraz krajami tzw. Zachodu. Choć za sprawą propagandy kolportowanej w mediach wydaje się nam, iż Ukraina jest państwem, które z własnej woli postanowiło oprzeć się imperialnym zapędom Kremla, to tak naprawdę pełni ona rolę strategicznego zderzaka, którym posługuje się Zachód w realizacji własnych interesów.

Dr Sykulski wskazuje tu, że wielu ludzi tak naprawdę nie wie, co jest przyczyną konfliktu u naszych wschodnich sąsiadów i ten stan ma dowodzić właśnie skutecznej incepcji, bowiem zaszczepiono ludziom wiedzę o rosyjskiej napaści, ale nie pokuszono się o wytłumaczenie, dlaczego w ogóle do niej doszło. Społeczeństwa Zachodu wiedzą zatem tylko tyle, ile przekażą im media i w dyskusji sięgają jedynie po wdrukowane im klisze. To też ma być przyczyną gwałtownej reakcji Zachodu na wywiad przeprowadzony przez amerykańskiego dziennikarza, Tuckera Carlsona z prezydentem Federacji Rosyjskiej, Władimirem Putinem. Zachodnie ośrodki władzy miały obawiać się płynącego z tej rozmowy kontekstu wojny, który mógłby zburzyć kolportowaną dotychczas narrację. I tu właśnie ma się przenikać walka informacyjno-psychologiczna z polityką, która jest tematem wykładu dr. Leszka Sykulskiego.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!
więcej

Komentarze