Drewniana lampka00:06:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: kepamarzen
Jak zrobić lampkę nocną z drewna dębowego z żarówką dekoracyjną led?
Pracę rozpocząłem od....kawy i śniadania - pysznej bułki z masłem i truskawkami :) Dalej zabrałem się za przecięcie piłą spalinową sezonowanego półbala dębowego. Spód i boki lampki wyrównałem na pilarce taśmowej, a następnie na wyrówniarce. Następnie wywierciłem otwór na oprawkę do żarówki, za pomocą sękownika i wiertarki stołowej. Po to żeby przewód elektryczny się nie przygniatał, w spodzie lampy zrobiłem wpust frezarką górnowrzecionową. Szlifowanie drewnianej podstawy lampki wykonałem szlifierką oscylacyjną, z gradacją papierów kolejno 150 i 320. Najprzyjemniejszy moment dla mnie podczas realizacji każdego projektu z drewna, jest jego olejowanie :) Uwielbiam obserwować jak przy nakładaniu kolejnej warstwy oleju, wyłaniają się piękne słoje-rysunek drewna :) Nadmiar oleju zdjąłem ręcznikiem papierowym, który posłużył mi również do polerowania lampy. Oprawkę do żarówki potraktowałem złotym sprayem, żeby pasowała do całości. Oprawkę zamontowałem w lampie i przykręciłem żarówkę dekoracyjną. Żarówka posiada piękny ciepły żarnik, który swoim blaskiem podkreśla rysunek dębowej podstawy lampy.

Dzięki za wspólnie spędzony czas!
Jeżeli jesteś zainteresowany Naszymi kolejnymi realizacjami, w których będę wykonywał dodatki do wnętrz, albo jeśli szukasz inspiracji do Swojego domu czy mieszkania i interesuje Cię galanteria drewniana, to zapraszamy do obserwowania Naszego kanału i strony:
www.kepamarzen.pl

Jeżeli nie chcesz ominąć żadnego odcinka, to serdecznie zapraszamy:
https://www.youtube.com/channel/UC2_z6ySMIiTZHuGZN9zRgvQ?sub_confirmation=1

Przemek i Asia :)

Muzyka:

Kevin MacLeod: Bama Country - Country – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100359
Wykonawca: http://incompetech.com/

Kevin MacLeod: Drankin Song – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1500021
Wykonawca: http://incompetech.com/

Kevin MacLeod: Guts and Bourbon – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1400032
Wykonawca: http://incompetech.com/

Film znajduje się w katalogu: Dodatki do domu z duszą


Komentarze