Budo bushi Łącko 2017: Master Ryszard Bochm00:01:44

zwiń opis video pokaż opis video
Zapraszamy na stronę http://szkolawalki.eu/instruktor/ - jeśli interesuje Ciebie instruktor i jego szkoła i jesteś z jego strony napisz na pewno was poprowadzi :)

"Instruktor
Ryszard Bochm ur.4.10.1971r. w Pszczynie. Ze sztukami walki po raz pierwszy zetknął się w 1982r. W tym czasie poznał elementy Judo i Karate. Systematycznie trenuje od 1985r. w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki.

Swój pierwszy stopień mistrzowski 1 Dan zdobył w 1990r. Po zdobyciu stopnia mistrzowskiego przeszedł do grupy prowadzonej przez mistrza Józefa Brudnego. Od tego czasu prowadzi zajęcia jako asystent w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki oraz w ognisku TKKF „Budo” w Pszczynie pod kierunkiem instruktora Kung- Fu/Wu- Shu i Samoobrony Jerzego Wawrzonowskiego 5 Dan. Kolejne lata to dalsze doskonalenie swoich umiejętności oraz zdobywanie wyższych stopni mistrzowskich – 2, 3, ,4 DAN. W 1996r. założył Sekcję Sztuk Walk Wschodu Kung – Fu i od tego czasu samodzielnie prowadzi zajęcia na Śląsku Cieszyńskim. Wpierwszych latach w prowadzeniu zajęć pomagał mu instruktor Kung-Fu Wu-Shu Dariusz Buda 3 Dan z Cieszyna. Sekcja posiadała swoje oddziaływ Skoczowie, Cieszynie, Ustroniu , Strumieniu, Rudzicy, Bąkowie, Pruchnej, Ochabach i Pogwizdowie. Sekcje działają pod patronatem Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki.

W 1997r. Bierze udział w mistrzostwach świata „World Championship International Budo Federation” w Turcji gdzie zdobywa dla Polski IV miejsce w formach kata z bronią i IV miejsce w kata bez broni. W 1998r. bierze udział w mistrzostwach Europy IBF w Belgii gdzie ponownie zdobywa IV miejsce indywidualnie oraz drużynowe I miejsce w formach kata. W 1999r. Mistrzowie PASW za godne reprezentowanie Polski na świecie nadają stopień 5 DAN, stopień ten potwierdza Polska Federacja Sztuk Walki w Warszawie. Certyfikat wręczony zostaje w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Walki.

W 2000r. za wysokie umiejętności i zaangażowanie w dziedzinie sztuk walki mistrz PASW Józef Brudny 10 DAN Kung – Fu oraz grupa instruktorów nadają stopień mistrzowski 6 DAN w stylu Chan – Shaolin – Si i Dju – Su Kung – Fu. Stopień ten potwierdza Polska Federacja Sztuk Walki w Warszawie, International Budo Federation oraz prezydent na Europę World Martial Arts Association – R.O.C. Za działanie na rzecz kultury fizycznej Ryszard Bochm odznaczony został brązowym krzyżem zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej."

Film znajduje się w katalogu: Pokazy / Military shows / Pokazy sztuk i sportów wakl


Komentarze